Urząd Miejski w Barwicach

Wersja kontrastowa/domyślna

Wersja tekstowa

A- A+

Menu w nagłówku

Logo

725 lat Barwic

Menu główne

Menu główne

  • Miasto i Urząd
  • Kultura, Sport i Turystyka
  • Gospodarka i Inwestycje

Światłowód w Powiecie Szczecineckim

07-11-2019

 W ubiegłym roku wszystkie gminy Powiatu Szczecineckiego podpisały umowę z Orange Polska dotyczącą budowy sieci światłowodowej w ramach projektu „Szczecinecko-Pyrzycki Część A Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z  dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Celem inwestycji jest likwidacja internetowych „białych plam” na mapie Polski i dostarczenie ultraszybkiego i stabilnego internetu mieszkańcom oraz zmniejszenie technologicznego dystansu w stosunku do lepiej rozwiniętych cyfrowo regionów kraju.

Zakres inwestycji został określony na podstawie listy adresowej przygotowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej - regulatora rynku telekomunikacyjnego. Wykaz adresów, objętych projektem realizowanym przez Orange Polska, dostępny jest na stronie: https://www.orange.pl/view/popc

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy. W pierwszym światłowody zostały doprowadzone do szkół i placówek edukacyjnych  Placówki te, na bazie wybudowanego przez Orange Polska światłowodu, mogą korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co gwarantuje im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Drugi etap realizacji projektu POPC obejmuje budowę sieci światłowodowej do wytypowanych gospodarstw domowych. Inwestycje realizowane są sukcesywnie a ich zakończenie planujemy pod koniec 2020r.

W załączeniu przedkładamy prezentację dotyczącą budowy sieci światłowodowej w ramach projektu „Szczecinecko-Pyrzycki Część A Orange Światłowód” oraz  link dotyczący postępu prac na terenie Gminy Barwice.

 

https://uniaswiatlowodowa.pl/szczecinecko-pyrzycki-czesc-a/barwice/instalacje

Źródło: www.powiat.szczecinek.pl

 

Otwórz blok Facebooka przy focusie linka