Urząd Miejski w Barwicach

Wersja kontrastowa/domyślna

Wersja tekstowa

A- A+

Menu w nagłówku

Logo

725 lat Barwic

Menu główne

Menu główne

  • Miasto i Urząd
  • Kultura, Sport i Turystyka
  • Gospodarka i Inwestycje

Złote Gody Urszuli i Józefa Gołuckich z Barwic

11-07-2019

Melodyjne i dostojne brzmienie Marsza Mendelsona w sobotnie popołudnie 6 lipca 2019 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Barwicach, oznajmiło o pięknym Jubileuszu 50-lecia małżeństwa Państwa Urszuli i Józefa Gołuckich z Barwic.

W uroczystości uczestniczyli Mariusz Kieling Burmistrz Barwic i Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach, którzy patrząc z zachwytem i dumą na naszych Jubilatów złożyli wzruszające i pełne ciepłych słów życzenia. Burmistrz Barwic życząc doczekania w zdrowiu kolejnych rocznic, zaprosił Państwa Gołuckich na Szmaragdowe Gody do naszego urzędu. To dla nas zaszczyt móc gościć takie pary małżeńskie.

"To był 1 maja 1968 r. dzień, od którego zaczęła się Wasza historia, historia miłości, historia rodzinna, historia, którą to Wy Państwo stworzyliście (...)" - takimi słowami Renata Trembowelska kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Barwicach rozpoczęła opowieść o minionym pół wieku małżeństwa Jubilatów.

Sala ślubów była wypełniona gośćmi, którzy z przyjemnością odśpiewali radosne "Wszystkiego najlepszego" (Danuty Rinn). Tradycyjnie już, w  sali ślubów odbył się pierwszy jubileuszowy taniec.

Państwo Urszula i Józef Gołuccy od początku małżeństwa są mieszkańcami naszej Gminy. Po pierwszej randce Pan Józef odprowadził Panią Ulę do domu. Żeby sprostać temu, pokonał prawie 10 km. To były czasy ... Państwo Gołuccy są szczęśliwymi rodzicami czterech córek, a córki to podwójne bliźniaczki. Przez lata do rodziny dołączyli zięciowie, siedmioro wnuków i troje prawnucząt. Ich dom jest pełen radości, kiedy prawie dwudziestoosobowa rodzina spotyka się razem.

Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia i czekamy na kolejne wspólne jubileusze.

 

Tekst: Renata Trembowelska

Zdjęcia: Karolina Jakubik

Otwórz blok Facebooka przy focusie linka