Urząd Miejski w Barwicach

Wersja kontrastowa/domyślna

Wersja tekstowa

A- A+

Menu w nagłówku

Logo

725 lat Barwic

Menu główne

Menu główne

  • Miasto i Urząd
  • Kultura, Sport i Turystyka
  • Gospodarka i Inwestycje

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

18-05-2020

Dziś mija 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Mimo, iż trwająca pandemia pokrzyżowała plany obchodów, nie zrezygnowano całkowicie ze świętowania tego niezwykłego 100–lecia. W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta msza święta z udziałem barwickich samorządowców oraz mieszkańców. Aby podkreślić ten ważny jubileusz Burmistrz Barwic Mariusz Kieling wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Małkiem złożyli pod pomnikiem św. Jana Pawła II kwiaty w kolorach papieskich. Burmistrz Barwic zadeklarował, że w najbliższym czasie na murach kościoła pojawi się tablica, upamiętniająca to wydarzenie. Kolejnym przejawem pamięci  o Jana Pawła II w przestrzeni publicznej naszej Gminy, jest udekorowanie miasta. W tym roku flagi zawisły wzdłuż ulicy Jana Pawła II oraz tradycyjnie w centrum.

Papież Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu spotykał się z setkami tysięcy wiernych, przedstawicielami innych chrześcijańskich kościołów, wyznawcami religii niechrześcijańskich, ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi oraz młodzieżą. Często podejmował się mediacji i wzywał do zaniechania przemocy w różnych wielkich konfliktach.

Karol Wojtyła wspominany jest przez wielu jako człowiekiem bardzo skromny, niewymagający. Emanował z niego spokój, pogoda ducha i radość. Potrafił bardzo dokładnie słuchać, interesował się, a mniej mówił. Do drugiego człowieka podchodził z wielkim szacunkiem i uznaniem. Genialny strateg, utalentowany dyplomata, człowiek ujmujący swą powierzchownością tak samo, jak intelektem czy głębią wiary. Takiego Jana Pawła II będziemy zawsze wspominać.

Tekst: Aleksandra Kuśmierek

Zdjęcia: ks. Piotr Śmiechura

Otwórz blok Facebooka przy focusie linka