Urząd Miejski w Barwicach

Wersja kontrastowa/domyślna

Wersja tekstowa

A- A+

Menu w nagłówku

Logo

725 lat Barwic

Menu główne

Menu główne

  • Miasto i Urząd
  • Kultura, Sport i Turystyka
  • Gospodarka i Inwestycje

Podsumowanie "Tygodnia bibliotek"

18-05-2020

,,Zasmakuj w Bibliotece" pod takim hasłem świętowaliśmy ,,Tydzień Bibliotek" który odbył się w dniach 8-15 maja. Autorem tegorocznego hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz w Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Swoje hasło autor uzasadnia w następujący sposób:

,,Zasmakuj w Bibliotece.... bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kelejdoskopu ofert, dla naszych najważniejszych gości- Czytelników, by każdy z nich znalazł w Bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy"

 

Biblioteka Publiczna wraz Filiami, przygotowała szereg zabaw, oraz konkursów min. stylizowane zdjęcia z okładką ( sleeveface) -z pracownikami Biblioteki Publicznej, konkursy dla czytelników oraz dzieci, zgadywanka ,,Odgadnij tytuł po okładce książki", a także wiele innych rebusów, krzyżówek, zagadek związanych z działalnością Biblioteki, tak by każdy znalazł coś dla siebie, przy tym dobrze się bawiąc.

Nasze przedsięwzięcia były w tym roku ograniczone, ze względu na zaistaniałą sytuację,jednak cieszymy się że udało się stworzyć coś ,, dla dobra Biblioteki"

,,Tydzień bibliotek" to  ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek, oraz zawodu bibliotekarza. Ma ona na celu podkreślenie roli czytania, oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka Publiczna wraz z Filiami, składa serdeczne podziękowania dla wszystkich osób , które brały aktywny udział w naszych działaniach.

 

 

Otwórz blok Facebooka przy focusie linka