Skorzystaj z punktu Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego

 

Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego

W Barwicach działa punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego , w którym świadczona jest pomoc prawnika, usytuowany został w Ośrodku Kultury i Turystyki przy ul. Wojska Polskiego 15 (parter). 

Punkt czynny jest przez trzy dni w tygodniu:

  • środy od godz.15.00 do 19.00
  • czwartki od godz.15.00 do 19.00
  • piątki od godz.14.00 do 18.00

 

Zainteresowani zostaną poinformowani o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach. Ponadto poznają sposoby rozwiązania problemu, który ich dotyczy oraz otrzymają pomoc w sporządzeniu projektu pisma. Mieszkańcy mogą liczyć także na wsparcie przy wypełnianiu wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Ustawa nie obejmie spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności oraz z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego.

W związku z funkcjonowaniem na terenie powiatu szczecineckiego nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i obowiązku, o którym mowa w  art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej zachęcamy do zapoznania się z:

  1. Harmonogram.pdf
  2. Wykaz jednostek poradnictwa specjalistycznego działającego na terenie Powiatu Szczecineckiego