Plakat dotyczący konkursu Działajmy Razem 2026

Informujemy, że ruszyła XVIII edycja konkursu „Działajmy Razem 2026”, realizowanego przez firmę GOODVALLEY.…

Kiermasz Wielkanocny

W sobotę, 28 marca br., w Barwicach odbył się kiermasz, który przyciągnął liczne grono mieszkańców oraz goś…

Plakat informujący o konkursie Piękna Zachodniopomorska Wieś

Zachodniopomorskie wsie dynamicznie się rozwijają, stając się coraz bardziej estetyczne, funkcjonalne i prz…

Na zdjęciu Burmistrz Barwic i przedstawiciel Wykonawcy modernizacji Placu Adam aMickiewicza

W dniu dzisiejszym Burmistrz Barwic podpisał umowę z wykonawcą na realizację zadania pn.„Modernizacja chodn…

Fotorelacja z II Barwickiego Starcia Gigantów – sportowy początek Dni Barwic 2025
Fotorelacja z II Barwickiego Starcia Gigantów

W piątek, 25 lipca 2025 roku, na Stadionie Miejskim w Barwicach odbyło się II Barwickie Starcie Gigantów – widowiskowa rywalizacja drużynowa, która zainaugurowała tegoroczne Dni Barwic.

Uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi konkurencjami, takimi jak tor przeszkód na dmuchańcach czy strzelanie z łuku. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców i gości, którzy z zaangażowaniem kibicowali startującym drużynom.

W rywalizacji najlepsze wyniki uzyskali:

  • I miejsce – Barwicka Akademia Sportu

  • II miejsce – Urząd Miejski w Barwicach z drużyną Niszczycieli

  • III miejsce – Różowe Pantery, czyli sołtysi Gminy Barwice

Na uczestników wydarzenia czekały dodatkowe atrakcje: wesołe miasteczko, stoisko z zabawkami oraz punkty gastronomiczne prowadzone przez OSP Sulikowo i Zakręconą Frytkę. Dodatkowo Referat Ochrony Środowiska z Urzędu Miejskiego w Barwicach przeprowadził warsztaty ekologiczne, które zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział, a publiczności za gorący doping i stworzenie wyjątkowej atmosfery.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Urząd Miejski w Barwicach oraz Gryf.tv – dostępna poniżej.