80-lecie oświaty w Gminie Barwice - zdjęcie grupowe uczestników wydarzenia

10 października w  Szkole Podstawowej im. prof. Władysława Szafera w Barwicach odbyły się uroczystości z ok…

Zdjęcie z podpisania umowy

Gmina Barwice, we współpracy ze Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową „KZN-Zachodniopomorskie” Sp. z o.o., podp…

Plakat dotyczący aukcji drewna

Rejon Dróg Wojewódzkich w Koszalinie informuje o aukcji na sprzedaż drewna pochodzącego z wycinki drzew ros…

Ekologiczny Senior

Dziś w Urzędzie Miejskim w Barwicach odbyło się spotkanie w ramach kampanii edukacyjnej „Ekologiczny Senior…

Plakat dotyczący usuwania barszczu sosnowskiego

Gmina Barwice zakończyła realizację projektu pn. „Usuwanie Barszczu Sosnowskiego z terenu gminy Barwice – e…

SPRAWCY POPISALI MARKERAMI ELEMENTY PLACU ZABAW 
Zniszczenia na placu zabaw - napisy wykonane markerami

Zwracamy się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawców zniszczenia elementów zabawowych na barwickim placu.  
Cały zakup sfinansowany był z budżetu Gminy Barwice – więc z naszych wspólnych pieniędzy. Koszt odmalowania urządzeń wyniesie zapewne kilka tysięcy złotych. 
Uprzedzając pytania – oczywiście, że chcielibyśmy aby plac był monitorowany. Instalacja urządzeń do monitoringu wymaga jednak zgody konserwatora zabytków a mimo ciągłych starań, takiej zgody nie możemy uzyskać.

Naszym zdaniem, przyglądając się „twórczym napisom młodych artystów” można domyśleć się kto odpowiedzialny jest za zniszczenia. Jeśli okaże się, że sprawca bądź sprawcy dobrowolnie zgłoszą się do urzędu i wyrażą skruchę, to będą mieli szansę naprawy popełnionych przez siebie zniszczeń bez dalszych konsekwencji prawnych.