baner reklamujący Dni Barwic

Nadchodzi największe wydarzenie w Barwicach - Dni Miasta już za rogiem! 🎶 🎉

Wakacje to czas odpoczyn…

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 63 📢📢

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo…

Seniorzy z klubu Senior Plus pielą łąkę kwietną

Dziś na Placu Adama Mickiewicza seniorzy z Klubu Senior Plus wzięli udział w pielęgnacji łąki kwietnej, zap…

Ostrzeżenie meteorologiczne

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 📢

➡️zjawisko/stopień - Burze/1 ⛈ ➡️ważność: od godz. 14:00 dnia 18.06.2…

na zdjęciu dom jednorodzinny, na środku flaga Ukrainy z informacją o końcu wypłacania świadczeń

Informujemy, że  z dniem 30 czerwca 2024 r. kończy się wypłacanie świadczenia pieniężnego za zapewnienie za…

Markowa Piątka tym razem w Połczynie-Zdroju
Od lewej: Kamila Gwiazda, Sebastian Witek, Robert Zborowski,  Krzysztof Zacharzewski

#SzwajcariaPołczyńska Kolejne spotkanie pięciu gmin w ramach rozwoju marki Szwajcaria Połczyńska, mającej służyć wsparciu lokalnych przedsiębiorców, miało miejsce 20 kwietnia 2023 r. Tym razem gospodarzem była Gmina Połczyn-Zdrój.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy włodarze gmin wchodzących w skład marki. Gminę Czaplinek reprezentował Zastępca Burmistrza Janusz Bartczak, Gminę Świdwin Wójt Kazimierz Lechocki, Gminę Złocieniec Burmistrz Krzysztof Zacharzewski, zaś Gminę Barwice Zastępca Burmistrza Barwic Robert Zborowski.
W trakcie spotkania Ambasador Szwajcarii Połczyńskiej, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska omówiła m.in. propozycję wspólnego wydawnictwa dla gmin mikroregionu. Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zaprezentował grę miejską „Połczyńskie perełki” jako przykład narzędzia promocyjnego Szwajcarii Połczyńskiej i zaproponował tworzenie podobnych gier przez pozostałe gminy.
Poruszono także sprawy organizacyjne zbliżających się Mistrzostw Polski - Wyścigów Gravelowych, które odbędą się w dniach 8-9 lipca 2023 na terenie Szwajcarii Połczyńskiej. Padł także pomysł organizacji wspólnych wyborów Królowej Szwajcarii Połczyńskiej. Rozmawiano również o możliwości stworzenia aplikacji dedykowanej dla marki oraz przedyskutowano formy udziału gmin marki Szwajcaria Połczyńska w 29. Pol'and'Rock Festival w Broczynie (gmina Czaplinek). Ustalono zasady wspólnej promocji imprez odbywających się w poszczególnych gminach i zaprezentowano postępy prac w znakowaniu przestrzeni publicznej logo Szwajcarii  Połczyńskiej. Gminy zaprezentowały informację o podjętych działaniach w zakresie promocji marki.
Przedsiębiorców działających na obszarze Szwajcarii Połczyńskiej serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w marce. Wszyscy razem zbudujemy rozpoznawalną w kraju markę, która przełoży się na popularność turystyczną regionu i zyski przedsiębiorców.

Jak - krok po kroku - wejść w Markę i jeszcze na tym zarobić, tłumaczymy w tym tekście: https://polczyn-zdroj.pl/news/szwajcaria-polczynska-krok-po-kroku-jak-wejsc-w-marke-i-jeszcze-na-tym-zarobic