Plakat programu Ciepłe Mieszkanie

Ogłaszamy nabór wstępnych deklaracji uczestnictwa w Programie „Ciepłe Mieszkanie” na lata 2023-2025.

zdjęcie  z przekazania laptopów dla czwartoklasistów z SP Stary Chwalim

👉W dniu dzisiejszym Z-ca Burmistrza Barwic Robert Zborowski przekazał laptopy dla czwartoklasistów ze Szkoł…

plakat z workiem i pojemnikiem na metale i tworzywa sztuczne

Czy segregowanie odpadów jest łatwe?

W najbliższych tygodniach postaramy się przybliżyć Państwu ten…

kolaż trzech zdjęć z placu budowy nowego targowiska

Prace nad nowym targowiskiem przebiegają pomyślnie, a wrześniowa pogoda jest naszym sprzymierzeńcem w tym p…

Barwice z lotu ptaka

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego Programu Samorządowego Gminy Barwice

Markowa Piątka tym razem w Połczynie-Zdroju
Od lewej: Kamila Gwiazda, Sebastian Witek, Robert Zborowski,  Krzysztof Zacharzewski

#SzwajcariaPołczyńska Kolejne spotkanie pięciu gmin w ramach rozwoju marki Szwajcaria Połczyńska, mającej służyć wsparciu lokalnych przedsiębiorców, miało miejsce 20 kwietnia 2023 r. Tym razem gospodarzem była Gmina Połczyn-Zdrój.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy włodarze gmin wchodzących w skład marki. Gminę Czaplinek reprezentował Zastępca Burmistrza Janusz Bartczak, Gminę Świdwin Wójt Kazimierz Lechocki, Gminę Złocieniec Burmistrz Krzysztof Zacharzewski, zaś Gminę Barwice Zastępca Burmistrza Barwic Robert Zborowski.
W trakcie spotkania Ambasador Szwajcarii Połczyńskiej, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska omówiła m.in. propozycję wspólnego wydawnictwa dla gmin mikroregionu. Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zaprezentował grę miejską „Połczyńskie perełki” jako przykład narzędzia promocyjnego Szwajcarii Połczyńskiej i zaproponował tworzenie podobnych gier przez pozostałe gminy.
Poruszono także sprawy organizacyjne zbliżających się Mistrzostw Polski - Wyścigów Gravelowych, które odbędą się w dniach 8-9 lipca 2023 na terenie Szwajcarii Połczyńskiej. Padł także pomysł organizacji wspólnych wyborów Królowej Szwajcarii Połczyńskiej. Rozmawiano również o możliwości stworzenia aplikacji dedykowanej dla marki oraz przedyskutowano formy udziału gmin marki Szwajcaria Połczyńska w 29. Pol'and'Rock Festival w Broczynie (gmina Czaplinek). Ustalono zasady wspólnej promocji imprez odbywających się w poszczególnych gminach i zaprezentowano postępy prac w znakowaniu przestrzeni publicznej logo Szwajcarii  Połczyńskiej. Gminy zaprezentowały informację o podjętych działaniach w zakresie promocji marki.
Przedsiębiorców działających na obszarze Szwajcarii Połczyńskiej serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w marce. Wszyscy razem zbudujemy rozpoznawalną w kraju markę, która przełoży się na popularność turystyczną regionu i zyski przedsiębiorców.

Jak - krok po kroku - wejść w Markę i jeszcze na tym zarobić, tłumaczymy w tym tekście: https://polczyn-zdroj.pl/news/szwajcaria-polczynska-krok-po-kroku-jak-wejsc-w-marke-i-jeszcze-na-tym-zarobic