Serce na nakrętki

Po kilku tygodniach nieobecności na Plac Wolności wróciło serduszko na nakrętki. Serce wymagało odmalowania…

Żywność z Banku Żywności

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Barwicach informuje, że w dniach 19-29.04.2021r. będzie wydawana…

Od lewej kierowca Marek Halec oraz asystent Zuzanna Stupak

Już ponad tydzień trwa realizacja usługi door-to-door. Coraz więcej chętnych dzwoni pod specjalny numer tel…

Syreny alarmowe

Na mocy §10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania s…

Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorstw

Webinarium: „ Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorstw – Działanie 1.1 Projekty badawczo-rozwojowe pr…

Wymień piec w ramach programu „Czyste powietrze” lub „Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego”
Plakat programu Czyste Powietrze przedstawiający grafikę domu w połowie ekologicznego a w połowie zanieczyszczonego

Gmina Barwice aktywnie włączyła się w realizację rządowego programu „Czyste Powietrze”. Podpisaliśmy porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w ramach którego będą mogli Państwo skorzystać z pomocy przeszkolonego pracownika Urzędu, który poinformuje Państwa o warunkach programu, udzieli pomocy przy wypełnieniu wniosku oraz zweryfikowaniu niezbędnych dokumentów. Dzięki temu, mieszkańcy naszej gminy będą mieli ułatwiony dostęp do Programu, a sam proces jego wdrażania na terenie gminy Barwice zostanie usprawniony.

Głównym celem programu jest poprawa jakości powietrza. Jego osiągnięcie będzie możliwe dzięki dofinansowaniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym m.in. wymianie starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne, spełniające najwyższe normy, czy montażu instalacji solarnych. Z rządowego programu skorzystać mogą właściciele oraz współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych, a także właściciele i współwłaściciele wydzielonych w budynkach wielorodzinnych lokali mieszkalnych, które mają wyodrębnioną księgę wieczystą.

Więcej informacji nt. programu  „Czyste Powietrze” mogą Państwo uzyskać na stronie http://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/
Telefon kontaktowy: 94 373 63 09

Jednocześnie przypominamy, że Gmina Barwice prowadzi nadal nabór wniosków do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego, w ramach którego mieszkańcy gminy mogą starać się o dofinansowanie wymiany pieca węglowego na inne źródło ciepła w wysokości 7500,00 złotych.