Na zdjęciu budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

W dniu 17.07.2024 r. (środa) o godz. 08:00 odbędzie się VII (Nadzwyczajna) sesja Rady Miejskiej w Barwicach…

Plakat na Dni Barwic

🎉 Koncertowy Dzień Barwic - 27 lipca 2024! 🎉

Zapraszamy wszystkich na niesamowite wydarzenie, które…

na zdjęciu kompostownik

Jak zrobić kompostownik przydomowy? Krok po kroku.

Podczas planowania założenia kompostownika, pod u…

Na zdjęciu plakat zapraszający do zgłoszenia drużyny do turnieju sportowo-rekreacyjnego.

🚨 UWAGA! Czy jesteś gotowy na sportową rywalizację? 🚨 🏆

Zgłoś swoją drużynę do "Barwickiego Starcia…

na zdjęciu sekretarz Aleksandra Kuśmierek, Monika Nowak, Maciej Nowak, Burmistrz Barwic Robert Zborowski

📣 Wręczenie Nagrody Burmistrza dla Macieja Nowaka 🎉

Dziś w Urzędzie Miejskim w Barwicach miało miejs…

Złote Gody Janiny i Janusza Ziółkowskich z Polnego
Złote Gody Janiny i Janusza Ziółkowskich z Polnego

W czwartek 1 lipca 2021r. po 50 latach małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego w Barwicach Janina i Janusz Ziółkowscy w obecności rodziny i przyjaciół złożyli sobie wzajemnie podziękowania za wspólnie przebytą drogę życia.  

W uroczystości uczestniczyli Mariusz Kieling Burmistrz Barwic i Robert Zborowski  zastępca Burmistrza Barwic. Panowie burmistrzowie z wielką przyjemnością gratulowali Jubilatom, tak pięknego Jubileuszu.

Burmistrz Mariusz Kieling składając Jubilatom  najserdeczniejsze życzenia na dalszą wspólna drogę życia powiedział: "Bardzo Was podziwiam i jestem z Was dumny, przeżyliście 50 lat - to wielki sukces i wielka wartość". Kończąc swoje gratulacje nadmienił, że razem z panią Janiną znają się od wielu lat, bo obydwoje wykonywali piękny zawód nauczyciela.

Robert Zborowski zastępca Burmistrza Barwic ze wzruszeniem  przekazał również wyrazy uznania, życząc Jubilatom wspólnych pięknych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości. Pani Janina to była wychowawczyni i nauczycielka matematyki zastępcy burmistrza, a Jubilaci to sąsiedzi z miejscowości Polne. Robert Zborowski również w imieniu Piotra Małka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Barwicach oraz radnych Gminy Barwice  przekazał życzenia i wręczył gratulacje.  

"Niech dzisiejszy dzień, ta piękna uroczystość pozostawią na kobiercu Waszego wspólnego życia złoty ślad. To piękny dzień, to piękna chwila, która warta jest, by ocalić ją od zapomnienia" - takie słowa skierowała do Jubilatów Renata Trembowelska kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Barwicach.

Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych do Jubilatów od najbliższej rodziny. Wszyscy goście wspólnie odśpiewali naszym Jubilatom "Wszystkiego najlepszego" (Danuty Rinn), a nasi Jubilaci zatańczyli swój pierwszy jubileuszowy taniec.

Państwo Janina i Janusz Ziółkowscy wychowali dwoje dzieci, dochowali się pięciu wnuków i jednej wnuczki.

Pani Janina emerytowana nauczycielka z 40-letnim stażem pracy i zamiłowaniem do matematyki przekazywała wiedzę i wychowywała wiele pokoleń uczniów szkoły podstawowej w Polnem i Chłopowie. Mówi "(..) lubiłam swoją pracę i dlatego nigdy nie męczyłam się w niej (...)". Uczniem Pani Janiny i mieszkającym w sąsiedztwie był Krzysztof Lis Starosta Powiatu Szczecineckiego. Pani Janina to również nauczycielka Piotra Małka przewodniczącego Rady Miejskiej w Barwicach. W trakcie pracy zawodowej nasza Jubilatka otrzymała wiele satysfakcjonujących słów, nagród zarówno od uczniów, ich rodziców, jak i przełożonych.  W uznaniu wielkiej roli nauczyciela zarówno w wychowaniu, jak i nauczaniu pani Janina oznaczona została państwową Srebrną Odznaką ZNP.  

Pan Janusz dobrze jest znany w najbliższej okolicy i mieście powiatowym.   Przez lata swojej pracy docierał do mieszkań, domów, ludzi przynosząc im dobre wieści i czasami smutniejsze, życzenia i telegramy. Spełniał się zawodowo przez lata pracy na poczcie w Polnem, Barwicach, Szczecinku. Drogę przez pracę na poczcie można krótko, ale treściwie określić "od listonosza, do naczelnika". Pan Janusz przez lata pracy otrzymał wiele dyplomów i gratulacji za rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych. Odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

Wiele łączy naszych Jubilatów, uwielbiają kwiaty, w których tonie ich dom, lubią wspólnie rozmawiać i zwyczajnie być ze sobą. Fragment rozmowy telefonicznej: kierownik usc: "Jak było w Waszym życiu?",  pani Janina pięknie powiedziała: "... było dużo dobrego, trafiały się i te gorsze chwile, ale wie Pani my cały czas byliśmy Razem i do końca będziemy ..." Po tych słowach nie trzeba dodatkowych wyjaśnień, to jest całe, prawdziwe życie naszych Jubilatów. 

Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy, i wyrzeczenia dla dobra założonej rodziny doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego było przyznanie naszym Zacnym Jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy specjalnych odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Mariusz Kieling Burmistrz Barwic.

Jeszcze raz gratulujemy Jubilatom pięknego Jubileuszu. Życzymy dużo, dużo zdrowia, samych słonecznych dni i doczekania w zdrowiu kolejnych jubileuszy.

 

Tekst: Renata Trembowelska

Zdjęcia: Magdalena Bujak-Nowakowska