Wyremontowana droga w Starym Chwalimiu

W Starym Chwalimiu dobiega końca długo wyczekiwany remont dziurawej drogi do budynku mieszkalnego nr 55 w m…

Remont kuchni w pomieszczeniach Klubu Seniora

Czym jest Klub seniora? To miejsce spotkań osób starszych. Oferuje nie tylko towarzystwo w podobnym wieku,…

Znak kierunkowy z nazwą ulica Ogrodowa

Firma DOMAR kończy prace przy „Przebudowie dróg/ulic Małej z włączeniem do drogi wojewódzkiej Nr 172 oraz O…

Chór Chwytaj dzień na scenie w trakcie występu

W sobotę 16 października świętowaliśmy Jubileusz Chóru Chwytaj Dzień, który już od 10 lat działa w struktur…

Uśmiechnięta dziewczynka w okularach korzystająca z komputera

Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem sprzętu komputerowego dla swojego dziecka (dotyczy również uczniów…

Złote Gody Marii i Stefana Pietras z Barwic
Jubileusz Państwa Pietras

W sobotę, 9 października 2021r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Barwicach zabrzmiał Marsz Mendelsona. Świętowaliśmy jubileusz małżeństwa Złotych Godów pary małżeńskiej Państwa Marii i Stefana Pietras z Barwic. Wróciły wspomnienia dnia ślubu i ceremonii, która miał miejsce w barwickim urzędzie stanu cywilnego ponad pół wieku temu. W uroczystości uczestniczył Mariusz Kieling Burmistrz Barwic, który z wielką przyjemnością i dumą powitał Jubilatów kierując do nich słowa uznania, szacunku i gratulacje. Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach,  w imieniu własnym i radnych podziękował za tą niezwykłą rocznicę i złożył gratulacje. Uroczystość prowadziła Renata Trembowelska kierownik USC. Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy, i wyrzeczenia dla dobra założonej rodziny doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego było przyznanie naszym Zacnym Jubilatom przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę specjalnych odznaczeń „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Mariusz Kieling Burmistrz Barwic.
Państwo Pietrasowie wychowali dwoje dzieci i dochowali się czworga wnucząt. Są bardzo radośni i mają wielkie poczucie humoru. Razem uwielbiają spędzać czas. Ich wspólna pasja od zawsze to łowienie ryb i zbieranie grzybów. Mają wielkie poczucie humoru i cieszą się każdą wspólnie spędzoną chwilą.         

Jeszcze raz gratulujemy Jubilatom pięknego Jubileuszu. Życzymy dużo, dużo zdrowia i samych słonecznych dni i doczekania w zdrowiu kolejnych jubileuszy. 

Tekst:  Renata Trembowelska
Zdjęcia:  Justyna Lorkiewicz