Modernizacja infrastruktury sportowej w naszej gminie

Modernizacja infrastruktury sportowej w naszej gminie

W dniu dzisiejszym w barwickim Urzędzie Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek wraz z Burmistrzem Barwic Mariuszem Kielingiem oraz Skarbnik Mariolą Wrzosek podpisali umowę na realizacje zadania z zakresu modernizacji infrastruktury sportowej. W tym roku dzięki pozyskanym środkom odmalujemy wnętrze hali sportowej przy ul. Moniuszki. W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski wraz ze Skarbnik Barbarą Golczyk. 

5 MEDALI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BARWICACH

5 MEDALI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BARWICACH

10.06.2021r. w Białogardzie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo dobry występ odnotowała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Barwicach zdobywając aż 5 medali! 

Skład barwickiej reprezentacji: 
Magdalena Werkun(złoty medal w rzucie dyskiem), 
Oliwia Bochra(srebrny medal w rzucie dyskiem), 
Sandra Sawicka(brązowy medal w biegu na dystansie 80 metrów przez płotki), 
Sandra Frączek(brązowy medal w skoku wzwyż), 
Tomasz Kuc(srebrny medal w skoku wzwyż), 
Aurelia Zalewska (skok w dal)
Marta Zarębska (rzut oszczepem)

Piknik wędkarski w Luboradzy 

Piknik wędkarski w Luboradzy 

Z okazji Dnia Dziecka Koło Wędkarskie Lin zorganizowało piknik wędkarski w Luboradzy. W trakcie plenerowej imprezy rozegrano zawody spinningowe, w których wzięło udział 12 uczestników. Rywalizacja była zacięta a najlepszymi wędkarzami okazali się: 

1 miejsce – Kacper Guz
2 miejsce – Krzysztof Kuśpit
3 miejsce Igor Ziółkowski
4 miejsce Adam Astramowicz. 

KONSERWACJA ORLIKA

KONSERWACJA ORLIKA

W dobie pandemii obiekty sportowe są chwilowo wyłączone z aktywności ruchowej. Korzystając z takiego stanu rzeczy postanowiliśmy powierzyć prace remontowe firmie obsługującej orliki.
Konserwacja polegała na renowacji murawy czyli czyszczeniu, uzupełnieniu granulatu oraz czesaniu. W miejscach uszkodzonych wymieniono nowe elementy trawy sztucznej.
Po tej miejmy nadzieję krótkiej przerwie zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z Orlika.

Nina Toboła na podium Mistrzostw Świata Fitness

Nina Toboła na podium Mistrzostw Świata Fitness

Nina Toboła na podium Mistrzostw Świata Fitness

W ostatnim czasie trudno o pozytywne informacje, tym bardziej  jest nam miło przekazać, że nasza mieszkanka Nina Toboła zajęła III miejsce na Mistrzostwach Świata Fitness Dzieci, które odbyły się w miniony weekend w Serbii.

Nina oraz jej klubowa koleżanka Julia Nowak zdobywczyni IV miejsca (była mieszkanka gminy Barwice) na co dzień trenują pod okiem byłej Mistrzyni Świata w Fitness Anny Guzik Sobolewskiej.

Dziewczynkom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów.

Sukcesy naszych gimnastyczek na Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness w Ostrowcu

Sukcesy naszych gimnastyczek na Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness w Ostrowcu

W dniach 10-11.10.2020 r. w Ostrowcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, a także Mistrzostwa Polski Dzieci w Fitness. Zawodniczki pochodzące z Barwic: Nina Toboła, Lena Rakowska i Maja Śliwińska, na co dzień trenujące w szczecineckiej  Akademii Fitness Sportowego zaprezentowały doskonałą formę, osiągając wysokie wyniki. Nina Toboła wywalczyła III miejsce w kategorii wiekowej do lat 10, automatycznie zdobywając kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Serbii, które odbędą się już 24 października 2020 r.

Narodowy Dzień Sportu oraz Europejski Tygodzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu oraz Europejski Tygodzień Sportu

Za nami kolejna edycja Narodowego Dnia Sportu oraz Europejskiego Tygodnia Sportu. Młodzi zawodnicy uczcili te wydarzenia przystępując do dwóch konkursów sportowych. W pierwszym ,,Obij poprzeczkę‘’ zwyciężył Antek Madej . Rywalizacja w następnym ,,Nastaw celownik’’ była bardzo zacięta ze względu na drogę losowania i eliminację pucharową przeciwnika( kto pierwszy strzelił trzy bramki przechodził do następnego etapu i losowania). W finale Alan Żak pokonał Michała Krzyżanowskiego, trzecie miejsce zajął Hubert Niemirka wygrywając z Kubą Kasztelanem.

Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce MKS i UKS

Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce MKS i UKS

W 19.09.2020 r. w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Województwa MKS I UKS. W tych zawodach udany start zaliczyli lekkoatleci GULKS Barwice:

Zofia Kita (II miejsce w skoku wzwyż), Sandra Sawicka (II miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki), Aurelia Zalewska (III miejsce w skoku wzwyż), Kaspian Poczta (I miejsce w skoku wzwyż), sztafeta dziewcząt 4 x 100 m. zajęły II miejsce w składzie A. Zalewska, S. Sawicaka, A. Pruciak, Zofia Kita.

Julka druga w Active Challenge Kids Szczecinek

Julka druga w Active Challenge Kids Szczecinek

Sobota 5 września 2020 roku pomimo niesprzyjającej pogody była na terenach OSiR-u Szczecinek areną Active Challenge Kids Szczecinek oraz mistrzostw Polski OCR Kids Polska (bieg z przeszkodami po torze) czyli dziecięco - młodzieżowego runmageddonu.

W imprezie przeszkodowej wystartowały dwie uczennice z SP Barwice i zawodniczki klubu ULKS Barwice - Karolina Cywińska i Julia Cywińska.