Łukasz Rakowski i Tomasz Chmielewski w Grom Challenge – Siła i Honor 

Łukasz Rakowski i Tomasz Chmielewski w Grom Challenge – Siła i Honor 

W dniu 11.09.2021 w Czerwonym Borze odbyły się ekstremalne zawody GROM CHALLENGE - Siła i Honor. To jedyne tego typu zawody w Polsce, w których zawodnicy mierzą się z namiastką selekcji jaką przechodzą przyszli żołnierze GROM. 
Bieg w parze, w pełnym umundurowaniu, butach taktycznych z plecakiem w którym mieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy. Łukasz Rakowski i Tomasz Chmielewski, mieszkańcy Barwic, ukończyli taki bieg. Zajęli 25 miejsce z czasem 6 godz 19 min.
W zawodach udział brało 150 par, bieg ukończyło 119, obowiązkiem było zmieszczenie się w czasie 8 godz.

Narodowy Dzień Sportu na Orliku

Narodowy Dzień Sportu na Orliku

Za nami kolejna edycja Narodowego Dnia Sportu. Obchodziliśmy ten dzień rywalizując w ciekawej grze  "Nastaw celownik ". Pucharowe losowania i awanse do kolejnej rundy przyniosły wiele emocji i świetnej zabawy. Laserowym celownikiem wykazał się Ksawery Białas. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Andrusiów, podium zamknął Szymon Zalewski. 
Po wręczeniu medali i drobnych upominków oczywiście uczestnicy rozegrali mecz.

I Rodzinne Zawody Wędkarskie nad Jeziorem Dębno 

I Rodzinne Zawody Wędkarskie nad Jeziorem Dębno 

W niedzielny poranek plaża przy jeziorze Dębno wypełniła się wędkarzami. Wędkowano rodzinnie. Członkowie koła „Lin 11” do udziału w zawodach zaprosili swoich najbliższych. Było deszczowo ale wesoło. Patronatu imprezie udzielił Burmistrz Barwic Mariusz Kieling a za organizację odpowiadał Zarząd Koła. 
Pierwszy Puchar Rodzinny zdobył Marek Świątalski wraz z żoną, córką i wnukiem. Łącznie w zawodach udział wzięło 6 drużyn rodzinnych. 

Magdalena Werkun mistrzynią województwa w rzucie dyskiem 

Magdalena Werkun mistrzynią województwa w rzucie dyskiem 

28 sierpnia br. w Szczecinie rozegrały się Mistrzostwach Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka GULKS Barwice Magdalena Werkun zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem zostając mistrzynią województwa. To ogromny sukces barwickiej zawodniczki. Składamy serdeczne gratulacje naszej mistrzyni oraz trenerce Annie Kieling.

ZAWODY WĘDKARSKIE NA DĘBNIE

ZAWODY WĘDKARSKIE NA DĘBNIE

25 lipca na jeziorze Dębno odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Barwic. Po czterech godzinach rywalizacji nastąpiło liczenie i ważenie ryb. Najlepszymi wędkarzami okazali się:
I miejsce Piotr Gajewski, 
II Rafał Iwanowski 
III Marek Świątalski. 
Nagrody uczestnikom wręczył Burmistrz Mariusz Kieling.
Serdecznie gratulujemy

Nie siedź w domu, wyjdź i bądź dla siebie samego sportowcem. My aktywnie spędzamy ten czas na Orliku.

Nie siedź w domu, wyjdź i bądź dla siebie samego sportowcem. My aktywnie spędzamy ten czas na Orliku.

Dużo ruchu, gier, zabaw i super atmosfera. Nie ma dla nas znaczenia pogoda: deszcz czy słońce. Ostatnio w naszych zajęciach uczestniczył Kuba, młody zawodnik Widzewa Łódź. Jego przykład pokazuje, że warto wierzyć i ciężko pracować na swój sukces. O tym łódzkim markowym klubie ostatnio głośno w naszych kręgach ze względu na objęcie pierwszego zespołu przez Janusza Niedźwiedzia pochodzącego z Gonnego Małego (powodzenia Trenerze). 

Modernizacja infrastruktury sportowej w naszej gminie

Modernizacja infrastruktury sportowej w naszej gminie

W dniu dzisiejszym w barwickim Urzędzie Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek wraz z Burmistrzem Barwic Mariuszem Kielingiem oraz Skarbnik Mariolą Wrzosek podpisali umowę na realizacje zadania z zakresu modernizacji infrastruktury sportowej. W tym roku dzięki pozyskanym środkom odmalujemy wnętrze hali sportowej przy ul. Moniuszki. W spotkaniu uczestniczyli również Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski wraz ze Skarbnik Barbarą Golczyk. 

5 MEDALI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BARWICACH

5 MEDALI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BARWICACH

10.06.2021r. w Białogardzie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo dobry występ odnotowała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Barwicach zdobywając aż 5 medali! 

Skład barwickiej reprezentacji: 
Magdalena Werkun(złoty medal w rzucie dyskiem), 
Oliwia Bochra(srebrny medal w rzucie dyskiem), 
Sandra Sawicka(brązowy medal w biegu na dystansie 80 metrów przez płotki), 
Sandra Frączek(brązowy medal w skoku wzwyż), 
Tomasz Kuc(srebrny medal w skoku wzwyż), 
Aurelia Zalewska (skok w dal)
Marta Zarębska (rzut oszczepem)