XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2023

XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2023

Gmina Barwice po raz kolejny przystąpiła do udziału w XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2023, który zostanie rozegrany pod hasłem
„Żyjmy zdrowo na sportowo” w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, w dniach od 23 do 29 września 2023 roku.

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest organizowaną od 1995 roku ogólnopolską doroczną imprezą sportowo-rekreacyjną, przeprowadzaną przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw Sportu Powszechnego. Głównym organizatorem Turnieju jest od 1998 roku Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich.

Narodowy Dzień Sportu na Orliku

Narodowy Dzień Sportu na Orliku

Narodowy Dzień Sportu 🤸‍♀️🤾‍♂️🏃

1️⃣7️⃣ września w Polsce obchodzony był Narodowy Dzień Sportu.
Uczciliśmy go grą "4️⃣ bramki w kole"⚽️
Systemem losowań czwórek i pucharowym przejściem do następnego etapu wyłoniliśmy zwycięzców:
🥇Niemirka Hubert
🥈Żyliński Emil
🥉Niemirka Igor
Dla wszystkich uczestników wielkie brawa 👏za świetną sportową rywalizację 🥅⚽️

I ZNOWU DUMNI – Nina Toboła i Lena Rakowska z sukcesami na Mistrzostwach Polski

I ZNOWU DUMNI – Nina Toboła i Lena Rakowska z sukcesami na Mistrzostwach Polski

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy chwalić się sukcesami naszych młodych mieszkańców. Tym razem nasze  zdolne gimnastyczki wywalczyły podium na Mistrzostwach Polski federacji WBBF WFF. Nina Toboła zajęła I miejsce uzyskując tytuł Mistrzyni Polski do lat 13, a Lena Rakowska zajęła II miejsce uzyskując tytuł Vice Mistrzyni Polski do lat 12. 
Serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej
 

Nasi na Osińskim

Nasi na Osińskim

W ostatni weekend w Szczecinku odbył się tradycyjny Międzynarodowy Bieg im. Winanda Osińskiego, w którym wystartowało 8 naszych mieszkańców. Wszyscy ukończyli 10 km trasę ulicami miasta, prezentując wspaniałe wyniki. Samo przebiegnięcie takiego odcinka dla większości osób jest czymś nieosiągalnym. Każde sekundy poniżej mitycznej „godziny” są wypracowane na treningach i wiążą się z ogromną samodyscypliną ale też satysfakcją. Czasy poniżej 50 minut osiągają naprawdę nieliczni. 

Tym bardziej gratulujemy i cieszymy się, z Państwa wspaniałych osiągnięć. 

XVIII BIEGI ULICZNE MIASTA I GMINY BARWICE Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

XVIII BIEGI ULICZNE MIASTA I GMINY BARWICE Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Dnia 9  listopada 2022 r. po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią, ponownie zostały zorganizowane dla uczniów z terenu Gminy Barwice XVIII Biegi Miasta i Gminy Barwice w okazji Święta Niepodległości Polski pod patronatem Burmistrza Barwic i Kampanii ZTU. Rywalizacja odbywała się na wyznaczonej trasie, bieżni i boisku Szkoły Podstawowej im prof. Władysława Szafera w Barwicach przy ulicy Moniuszki 12. Uczestnikami byli uczniowie SP Barwice i SP Stary Chwalim. Biegowa impreza to symboliczne upamiętnienie 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

30 tys. zł na poprawę infrastruktury sportowej w Barwicach

30 tys. zł na poprawę infrastruktury sportowej w Barwicach

11 lipca 2022 r. w Szczecinku w obecności Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego  Stanisława Wziątka, przedstawiciele samorządów z powiatu szczecineckiego podpisali umowy o udzielenie pomocy finansowej, z przeznaczeniem na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej w 2022 roku. Gminę Barwice reprezentowała Sekretarz Ewa Nowosielska. 

XV Halowe Mistrzostwa Barwic w skoku wzwyż - Mikołajkowy konkurs  skoku wzwyż

XV Halowe Mistrzostwa Barwic w skoku wzwyż - Mikołajkowy konkurs  skoku wzwyż

14 grudnia 2021 odbyły się XV Halowe Mistrzostwa Barwic w skoku wzwyż - Mikołajkowy konkurs  skoku wzwyż. W zawodach uczestniczyło 62 skoczków. Reprezentowali oni Szkołę Podstawową w Barwicach oraz Szkołę Podstawową w Starym Chwalimiu. 
Zawodniczki i zawodnicy startowali w sześciu kategoriach wiekowych (dodatkowa kategoria dla najmłodszych 2012) z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez Justynę Budzisz, Annę Kieling i Sylwestra Szymańskiego. 

Łukasz Rakowski i Tomasz Chmielewski w Grom Challenge – Siła i Honor 

Łukasz Rakowski i Tomasz Chmielewski w Grom Challenge – Siła i Honor 

W dniu 11.09.2021 w Czerwonym Borze odbyły się ekstremalne zawody GROM CHALLENGE - Siła i Honor. To jedyne tego typu zawody w Polsce, w których zawodnicy mierzą się z namiastką selekcji jaką przechodzą przyszli żołnierze GROM. 
Bieg w parze, w pełnym umundurowaniu, butach taktycznych z plecakiem w którym mieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy. Łukasz Rakowski i Tomasz Chmielewski, mieszkańcy Barwic, ukończyli taki bieg. Zajęli 25 miejsce z czasem 6 godz 19 min.
W zawodach udział brało 150 par, bieg ukończyło 119, obowiązkiem było zmieszczenie się w czasie 8 godz.