Napis Oświadczenie Burmistrza Barwic

W związku z pojawieniem się na terenie Barwic oraz w miejscowościach Gminy Barwi…

Droga gruntowa pod inwestycje w Starym Chwalimiu

Przedmiotowa inwestycja dotyczy wykonania nawierzchni wraz z budową odwodnienia drogowego i kanalizacji des…

Budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

Referat Finansowo - Budżetowy przypomina, że:

17.05.2021 r. upływa termin płatności: • drugiej raty…

Screen całej treści ogłoszenia

Informuję, że Gmina Barwice planuje pozyskać w 2021 r. środki na zadania z zakresu usuwania azbestu. Osoby…

Plakat przedstawiający kobietę oraz napis rachmistrz spisowy rozpocznie pracę w maju

W związku z rozpoczęciem pracy przez rachmistrzów telefonicznych, informujemy w jaki sposób można zweryfiko…

BIEG, KONKURSY, WYSTAWY i GRA TERENOWA
Sześć plakatów prezentujących nadchodzące wydarzenia majówkowe

Z okazji majówki mimo obostrzeń pandemicznych na terenie Gminy Barwice z okazji nadchodzącej majówki odbędzie się sporo wydarzeń. Ośrodek Kultury i Turystyki, Biblioteka Publiczna, filie biblioteczne i świetlice wiejskie zapraszają do dołączenia się do:
- konkurs recytatorski online „Ja patriota” – skierowany do małych i dużych. Zgłoszenia do 29.04.2021 
- wystawa „ Symbole narodowe”.  Wyeksponowanie plakatów w oknach Izby Muzealnej, zawierających podstawowe informacje i ciekawostki o naszych symbolach narodowych. W dniu 3 maja ukaże się również prezentacja online na fb OKIT
- ogłoszenie akcji „ Barwy narodowe - udekoruj swój dom na święta”. Akcja skierowana do wszystkich mieszkańców gminy Barwice, aby na czas świąt majowych udekorowali swoje posesje w barwy biało-czerwone. Ośrodek Kultury zostanie przyozdobiony flagami, plakatami i informacjami o świętach 1,2,3 Maja, oraz zostanie wyeksponowana wystawa „ Symbole narodowe” w oknach Izby Muzealnej.
-konkurs plastyczny „Godło Polski XVIII w”, skierowany dla dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych przedszkole, zerówka oraz klasy od I-VIII. Tematem konkursu tym razem jest Godło Polski XVIII w, które składa się z wielu charakterystycznych elementów. Technika wykonania pracy dowolna. Termin do 05.05.2021
- 01.05.2021 - Majowa Gra Terenowa „ Muzyczne wspomnienia”. Gra zorganizowana dla mieszkańców Barwic. Pokonując wyznaczona trasę, uczestnicy zmierzą się  z muzycznymi konkurencjami. Powspominamy polskich muzyków, którzy odeszli, zostawiając po sobie „ dobro narodowe” w postaci pięknej muzyki.
- Galeria na moście - „ Polska moim domem”. Galeria, która została umieszczona w dwóch punktach Barwic. Do tablic przy ulicach Wojska Polskiego oraz Zwycięzców każdy może przyczepić swoją pracę, aby w ten sposób pokazać swój talent oraz udekorować miasto na majowe święto. Pochwalcie się później zdjęciem na fb .
Natomiast miłośników biegania,  nordic walking i wszystkich lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu  serdecznie zapraszamy NA BIEG PO NOWE SERCE DLA FRANIA w ramach biegu z okazji dnia flagi, który odbędzie się  02.05.2021r. Start o godz. 11:00 z Boiska Orlik w Barwicach. Wpisowe min. 30zł. Zapisy: http://biegiczaplinek.pl. Wśród osób, które ukończą bieg rozlosowane będą nagrody rzeczowe.