Wyremontowana droga w Starym Chwalimiu

W Starym Chwalimiu dobiega końca długo wyczekiwany remont dziurawej drogi do budynku mieszkalnego nr 55 w m…

Remont kuchni w pomieszczeniach Klubu Seniora

Czym jest Klub seniora? To miejsce spotkań osób starszych. Oferuje nie tylko towarzystwo w podobnym wieku,…

Znak kierunkowy z nazwą ulica Ogrodowa

Firma DOMAR kończy prace przy „Przebudowie dróg/ulic Małej z włączeniem do drogi wojewódzkiej Nr 172 oraz O…

Chór Chwytaj dzień na scenie w trakcie występu

W sobotę 16 października świętowaliśmy Jubileusz Chóru Chwytaj Dzień, który już od 10 lat działa w struktur…

Uśmiechnięta dziewczynka w okularach korzystająca z komputera

Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem sprzętu komputerowego dla swojego dziecka (dotyczy również uczniów…

Dni Barwic za nami
Wokaliści na scenie

W tym roku Dni Barwic były wyjątkowe, bo połączone z obchodami jubileuszu XX–lecia Zachodniopomorskiego Przeglądu  Sygnałów Myśliwskich. Choć z uwagi na pandemię należało wprowadzić częściowe ograniczenia to jednak możemy mówić o dużym sukcesie.  Organizacja przebiegła sprawnie, pogoda nie sprawiała niespodzianek, a przede wszystkim na naszej scenie działy się niesamowite rzeczy. Nie zawiedli mieszkańcy, goście ani ci, którzy wypełniali program. Nie zawiodła też pogoda, bo choć prognoza przewidywała przelotne opady nad naszą sceną ciągle świeciło słońce. 
Dni Miasta jak zawsze przyciągnęły sprzedawców koncertowych gadżetów, waty cukrowej i zróżnicowanej gastronomii.  Można było zrobić kolorowe warkoczyki, wziąć udział w szaleństwie kolorowych proszków i poskakać na dmuchanym zamku. Imprezę poprzedziły szczepienia w mobilnym punkcie, z których skorzystało aż 55 osób. Jubileuszowe obchody ZPSM zaszczycił m.in.: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek. Aby podkreślić to wyjątkowe wydarzenie na scenie wręczono odznaczenia dla sygnalistów. Brać myśliwska przygotowała stoisko z poczęstunkiem z dziczyzny oraz występy muzyczne. Swój czas mieli tez nasi lokalni artyści. 10 lat istnienia chóru Chwytaj Dzień uczczono specjalnym występem. Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznych Dni Barwic był Mezo, którego sobotni występ przyciągnął rzeszę mieszkańców. Co najpiękniejsze – finałową piosenkę „Sacrum” zaśpiewał z naszym zespołem Takie nie Inne. Trio, w składzie Julia i Natalia Niedziela oraz Wiktoria Weicht od lat uświetnia wszystkie gminne imprezy. Ich występ, z tak znanym artystą wzruszył naszą publiczność. 
W czasie święta miasta szczególną wagę przykładano do bezpieczeństwa. Wciąż trwa pandemia, więc organizatorzy jeszcze przed samymi wydarzeniami przypominali o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Na to zwracali uwagę również mieszkańcy licznie korzystając ze szczepień. Zainteresowanie było tak duże, że rozważamy kolejny punkt w innym terminie. 
 

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii podsumowującej wydarzenie