na zdjęciu prace związane z wymianą lamp na ledy

W ramach współpracy z Gminą Barwice Energa Oświetlenie Sp. z o.o.  przeprowadza modernizację oświetlenia ul…

na zdjęciu dłonie z węglem

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bar…

na zdjęciu odcinek drogi 11

Dzięki współpracy Gminy Barwice z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego o…

na zdjęciu Z-ca Burmistrza Barwic Robert Zborowski i Andrzej Werner

W dniu 17.08.2022 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Barwicach  miało miejsce podpisanie umowy na realizacj…

Podpisanie umowy w ramach FRPA

W dniu dzisiejszym w ogrodach Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość podpisania umów w ra…

Jubileusz Chóru Chwytaj dzień
Chór Chwytaj dzień na scenie w trakcie występu

W sobotę 16 października świętowaliśmy Jubileusz Chóru Chwytaj Dzień, który już od 10 lat działa w strukturach Ośrodka Kultury i Turystki w Barwicach.
Bohaterami tego wieczoru byli Oni – zaangażowani, lubiący śpiewać emeryci. 
Na początku były wystąpienia, trochę historii oraz życzenia od gości. Burmistrz Barwic Mariusz Kieling w imieniu swoim, jaki i Pana Roberta Zborowskiego i Pana Piotra Małka, życzył uczestnikom jeszcze wielu wspaniałych koncertów podkreślając, że są naszym dobrem lokalnym. Oprócz kwiatów Burmistrz podarował chórowi symboliczny czeka na 5.000,00 zł.
Koncert ten zakończył pewien etap w życiu chóru i rozpoczął nowy. Pożegnaliśmy Pana Janusza Kowalkowskiego, który opiekował się muzycznie chórem przez 10 lat  a przywitaliśmy nowego opiekuna muzycznego Pana Jarosława Dowlaszewicza.
Wśród zaproszonych gości byli również  Zenon Maksalon, Piotr Sadura, delegacja Koła Emerytów ze Szczecinka w osobach Zofii Gańskiej i Alicji Ziemińskiej, Dorota Papuga z ŚDS Słoneczko oraz Przyjaciele i Rodzina członków choru. Przekazaliśmy również życzenia od WTZ Barwice.
Koncert składał się z trzech części muzycznych. 
Pierwsza część to wspomnienia muzyczne chóru z ostatnich 10 lat z maestro Januszem Kowalkowskim. W drugiej części wystąpili goście. Najmłodsze pokolenie wokalistów czyli OKITKI –Lena Siarkiewicz i Zosia Bilińska, średnie pokolenie czyli grupa wokalna Takie nie Inne – Wiktoria Weicht, Natalia Niedziela i Julia Niedziela. Niespodzianką był występ duetu Szczepan & Tadeusz (akordeon i skrzypce). Duet porwał do tańca kilka par. 
W trzeciej części muzycznej pojawił się ponownie Chór Chwytaj Dzień, który od lipca tego roku pracuje pod okiem Jarosława Dowlaszewicza. Było naprawdę muzycznie i na wysokim poziomie.
I tak śpiewająco wkroczyliśmy w drugie dziesięciolecie. 

Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i życzymy wyśpiewania wielu pięknych piosenek.