Budynek urzędu

W dniu 3 grudnia 2021 r. ( piątek ) o godz. 8.00 odbędzie się XXXVII ( nadzwyczajna)  Sesja Rady Miejskiej…

Tablica Komunikat Granty PGR

WAŻNY KOMUNIKAT! GRANTY PPGR ‼‼‼‼‼‼– sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin popegeerowskich. Informujemy, ż…

Uroczyste przecięcie wstęgi na Małej i Ogrodowej

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie finalizujące projekt pn.:”Przebudowa dróg/ulic Małej z włą…

Napis Kierowco zwolnij

Urząd Miejski w Barwicach apeluje do kierowców poruszających się drogą gminną relacji Barwice - Ostrowąsy „…

Odbiór drogi Przybkowo

Zakończono prace będące wspólnym przedsięwzięciem Gminy Barwice oraz Nadleśnictwa Połczyn Zdrój. Zgodnie z…

Jubileusz Chóru Chwytaj dzień
Chór Chwytaj dzień na scenie w trakcie występu

W sobotę 16 października świętowaliśmy Jubileusz Chóru Chwytaj Dzień, który już od 10 lat działa w strukturach Ośrodka Kultury i Turystki w Barwicach.
Bohaterami tego wieczoru byli Oni – zaangażowani, lubiący śpiewać emeryci. 
Na początku były wystąpienia, trochę historii oraz życzenia od gości. Burmistrz Barwic Mariusz Kieling w imieniu swoim, jaki i Pana Roberta Zborowskiego i Pana Piotra Małka, życzył uczestnikom jeszcze wielu wspaniałych koncertów podkreślając, że są naszym dobrem lokalnym. Oprócz kwiatów Burmistrz podarował chórowi symboliczny czeka na 5.000,00 zł.
Koncert ten zakończył pewien etap w życiu chóru i rozpoczął nowy. Pożegnaliśmy Pana Janusza Kowalkowskiego, który opiekował się muzycznie chórem przez 10 lat  a przywitaliśmy nowego opiekuna muzycznego Pana Jarosława Dowlaszewicza.
Wśród zaproszonych gości byli również  Zenon Maksalon, Piotr Sadura, delegacja Koła Emerytów ze Szczecinka w osobach Zofii Gańskiej i Alicji Ziemińskiej, Dorota Papuga z ŚDS Słoneczko oraz Przyjaciele i Rodzina członków choru. Przekazaliśmy również życzenia od WTZ Barwice.
Koncert składał się z trzech części muzycznych. 
Pierwsza część to wspomnienia muzyczne chóru z ostatnich 10 lat z maestro Januszem Kowalkowskim. W drugiej części wystąpili goście. Najmłodsze pokolenie wokalistów czyli OKITKI –Lena Siarkiewicz i Zosia Bilińska, średnie pokolenie czyli grupa wokalna Takie nie Inne – Wiktoria Weicht, Natalia Niedziela i Julia Niedziela. Niespodzianką był występ duetu Szczepan & Tadeusz (akordeon i skrzypce). Duet porwał do tańca kilka par. 
W trzeciej części muzycznej pojawił się ponownie Chór Chwytaj Dzień, który od lipca tego roku pracuje pod okiem Jarosława Dowlaszewicza. Było naprawdę muzycznie i na wysokim poziomie.
I tak śpiewająco wkroczyliśmy w drugie dziesięciolecie. 

Dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i życzymy wyśpiewania wielu pięknych piosenek.