Nieruchomość

Gmina Barwice kupi lokal mieszkalny o minimalnej powierzchni 60 m² znajdujący się na terenie Gminy Barwice.…

Kurs logowanie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku przedstawia nowy harmonogram Kursu Kw…

Plakat Granty Sołeckie 2021

W związku z organizacją V edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty Sołeckie 2021”…

Plakat

Każdy zainteresowany ma możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska pop…

Logowanie Zachodniopomorski Program Antysmogowy

Gmina Barwice otrzymała dofinansowanie projektu pn.: „Poprawa jakości powietrza w Gminie Barwice dzięki ins…

Pamiętajmy o zwierzętach zimą!
Kot i pies na śniegu

Nadchodzący mróz i śnieg może być groźny nie tylko dla ludzi. Zwierzęta w tym czasie potrzebują szczególnej opieki człowieka!
Jak zaopiekować się zwierzęciem podczas zimy?
- Należy zapewnić psu ocieplone schronienie, jeśli nie ma innej możliwości - ocieploną budę wyłożyć kocem lub słomą aby graniczyć przestrzeń. Można przysłonić miękkim materiałem wejście do budy. Psy krótkowłose, starsze, chore, a w przypadku dużych spadków temperatury wszystkie psy, należy zabrać do domu.
- Brak ruchu powoduje wychłodzenie organizmu, należy zwolnić psa z uwięzi zabezpieczając posesję przed wydostaniem się zwierzęcia, zapewnić mu dużo ruchu.
- Ważne jest zapewnienie dostępu do świeżej wody i pilnowanie, żeby nie zamarzła. Podanie ciepłej (ale nie gorącej) karmy i wody pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę ciała.
- Koty bezdomne i wolno żyjące (nie oswojone) wymagają w tym czasie szczególnej troski, jeśli to możliwe wpuśćmy je np. do pomieszczeń gospodarczych lub uchylmy okno piwnicy. Pamiętajmy przy tym o zapewnieniu własnego bezpieczeństwa i nie podchodźmy za blisko, niech się ogrzeją w spokoju.
- Można samodzielnie (np. z pudełka styropianowego owiniętego folią) stworzyć niedużą budkę dla kotów wolno żyjących, warto zrobić dwa wejścia żeby w razie potrzeby (np. ataku psa) kot miał drogę ucieczki. Na terenie gminy Barwice zostały postawione budki w miejscach bytowania kotów wolno żyjących jednak nie wszystkie koty bytują w stadach a w czasie mrozów większa ilość miejsc schronienia jest bardzo istotna. Koty wolno żyjące można też dokarmiać, osoby, które chciałyby zaopiekować się bytującym stadem zapraszamy do kontaktu – UM Barwice, tel. (94)713 75 03 lub BSOZ Zwierzoluby 691 314 731
- Zwierzęta gospodarskie nie powinny pozostawać bez opieki na otwartym terenie.
- Dokarmiajmy ptaki , pamiętajmy aby był to pokarm dostosowany do ich potrzeb.

Pamiętajmy! Zwierzęciu pozostawionemu bez opieki podczas mrozu grozi śmierć. 
Brak opieki nad zwierzęciem właścicielskim należy zgłosić Policji, zaobserwowane zwierzęta bezdomne prosimy zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Barwicach pod nr (94)713 75 03