Wyremontowana droga w Starym Chwalimiu

W Starym Chwalimiu dobiega końca długo wyczekiwany remont dziurawej drogi do budynku mieszkalnego nr 55 w m…

Remont kuchni w pomieszczeniach Klubu Seniora

Czym jest Klub seniora? To miejsce spotkań osób starszych. Oferuje nie tylko towarzystwo w podobnym wieku,…

Znak kierunkowy z nazwą ulica Ogrodowa

Firma DOMAR kończy prace przy „Przebudowie dróg/ulic Małej z włączeniem do drogi wojewódzkiej Nr 172 oraz O…

Chór Chwytaj dzień na scenie w trakcie występu

W sobotę 16 października świętowaliśmy Jubileusz Chóru Chwytaj Dzień, który już od 10 lat działa w struktur…

Uśmiechnięta dziewczynka w okularach korzystająca z komputera

Jeżeli jesteś zainteresowany otrzymaniem sprzętu komputerowego dla swojego dziecka (dotyczy również uczniów…

Spotkanie w sprawie wilków
Spotkanie w sprawie obecności wilków na terenie gminy Barwice

5 października br. w Urzędzie Miejskim w Barwicach odbyło się spotkanie będące początkiem współpracy wielu środowisk w tematyce obecności wilka na terenie naszej Gminy. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor i Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie i Rzeszowie – rejonu Podkarpacia, który z wilkami ma do czynienia od wielu lat, przedstawiciele Nadleśnictw Połczyn Zdrój i Czaplinek, Kół Łowieckich i Myśliwych, Powiatowy Lekarz Weterynarii, członkowie Komisji Komunalnej Rady Miejskiej w Barwicach i Zastępca Burmistrza Barwic.
Wilk jest zwierzęciem, którego obecność coraz częściej odczuwamy na terenie naszej gminy. Spotkanie inicjuje kolejne działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom gminy, ograniczać straty w hodowlach zwierząt gospodarskich oraz obawy związane z występowaniem tego drapieżnika w coraz bliższym sąsiedztwie człowieka.