Budynek urzędu

W dniu 3 grudnia 2021 r. ( piątek ) o godz. 8.00 odbędzie się XXXVII ( nadzwyczajna)  Sesja Rady Miejskiej…

Tablica Komunikat Granty PGR

WAŻNY KOMUNIKAT! GRANTY PPGR ‼‼‼‼‼‼– sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin popegeerowskich. Informujemy, ż…

Uroczyste przecięcie wstęgi na Małej i Ogrodowej

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie finalizujące projekt pn.:”Przebudowa dróg/ulic Małej z włą…

Napis Kierowco zwolnij

Urząd Miejski w Barwicach apeluje do kierowców poruszających się drogą gminną relacji Barwice - Ostrowąsy „…

Odbiór drogi Przybkowo

Zakończono prace będące wspólnym przedsięwzięciem Gminy Barwice oraz Nadleśnictwa Połczyn Zdrój. Zgodnie z…

Spotkanie w sprawie wilków
Spotkanie w sprawie obecności wilków na terenie gminy Barwice

5 października br. w Urzędzie Miejskim w Barwicach odbyło się spotkanie będące początkiem współpracy wielu środowisk w tematyce obecności wilka na terenie naszej Gminy. W spotkaniu uczestniczył Dyrektor i Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie i Rzeszowie – rejonu Podkarpacia, który z wilkami ma do czynienia od wielu lat, przedstawiciele Nadleśnictw Połczyn Zdrój i Czaplinek, Kół Łowieckich i Myśliwych, Powiatowy Lekarz Weterynarii, członkowie Komisji Komunalnej Rady Miejskiej w Barwicach i Zastępca Burmistrza Barwic.
Wilk jest zwierzęciem, którego obecność coraz częściej odczuwamy na terenie naszej gminy. Spotkanie inicjuje kolejne działania, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom gminy, ograniczać straty w hodowlach zwierząt gospodarskich oraz obawy związane z występowaniem tego drapieżnika w coraz bliższym sąsiedztwie człowieka.