Budynek urzędu

W dniu 3 grudnia 2021 r. ( piątek ) o godz. 8.00 odbędzie się XXXVII ( nadzwyczajna)  Sesja Rady Miejskiej…

Tablica Komunikat Granty PGR

WAŻNY KOMUNIKAT! GRANTY PPGR ‼‼‼‼‼‼– sprzęt komputerowy dla dzieci z rodzin popegeerowskich. Informujemy, ż…

Uroczyste przecięcie wstęgi na Małej i Ogrodowej

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste otwarcie finalizujące projekt pn.:”Przebudowa dróg/ulic Małej z włą…

Napis Kierowco zwolnij

Urząd Miejski w Barwicach apeluje do kierowców poruszających się drogą gminną relacji Barwice - Ostrowąsy „…

Odbiór drogi Przybkowo

Zakończono prace będące wspólnym przedsięwzięciem Gminy Barwice oraz Nadleśnictwa Połczyn Zdrój. Zgodnie z…

Złote Gody Ireny i Mariana Błażewiczów z Gonnego Małego
Złote Gody Ireny i Mariana Błażewiczów z Gonnego Małego

W piątek 22 listopada 2021 roku po 50 latach od dnia zawarcia małżeństwa w Urzędzie Stanu Cywilnego w Barwicach Irena  i Marian Błażewiczowie  w obecności rodziny złożyli sobie wzajemnie podziękowania za wspólnie przebytą drogę życia.  

W uroczystości uczestniczyli Mariusz Kieling Burmistrz Barwic i Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach, którzy złożyli Jubilatom gratulacje i serdeczne życzenia z okazji tak pięknego Jubileuszu.

Tradycyjne dźwięki Marsza Mendelsona były wspomnieniem dnia ślubu Zacnych Jubilatów, który miał miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego w Barwicach.

"Niech dzisiejszy dzień, ta piękna uroczystość pozostawią na kobiercu Waszego wspólnego życia złoty ślad. To piękny dzień, to piękna chwila, która warta jest, by ocalić ją od zapomnienia" - takie słowa skierowała do Jubilatów Renata Trembowelska kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Barwicach.

Mariusz Kieling Burmistrz Barwic składając Jubilatom  najserdeczniejsze życzenia na dalszą wspólna drogę życia powiedział: "Bardzo Was podziwiam i jestem z Was dumny, przeżyliście 50 lat - to wielki sukces i wielka wartość".

Piotr Małek Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach w imieniu własnym oraz radnych Gminy Barwice  przekazał również wyrazy uznania, życząc wspólnych pięknych lat w zdrowiu, pomyślności i wzajemnej miłości. 

Nie zabrakło również ciepłych słów skierowanych do Jubilatów od najbliższej rodziny. Wspólnie  odśpiewaliśmy naszym Jubilatom "Wszystkiego najlepszego" (Danuty Rinn), a nasi Jubilaci w tym czasie zatańczyli swój pierwszy jubileuszowy taniec, bo tańczyć obydwoje uwielbiają.

Państwo Irena i Marian Błażewiczowie wychowali  trójkę dzieci: dwie córki i syna, dochowali się sześciorga wnucząt. Dom, który stworzyli wspólnie, to nie tylko mury i aranżacja wnętrza, to dom pełen ciepła, atmosfery domowego ogniska. Wzajemnie lubią razem turystykę, szczególnie uwielbiają rodzinne wyjazdy z dziećmi, wnukami. Uwielbiają zbierać grzyby i spełniają się w swoim ogrodzie. Pani Irenka to mistrzyni kuchni i uwielbia teleturnieje, a Pan Marian lubi wędkować i jest fanem kabaretów. A tak krótko - to lubią ze sobą po prostu być. 

Jubilatom  jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia i czekamy na wspólne kolejne jubileusze.

Tekst: Renata Trembowelska

Zdjęcia: Sandra Pruciak