Zakończono prace związane z przebudową zjazdu z drogi wojewódzkiej 172

16.10.2020r. dokonano odbioru inwestycji przy drodze wojewódzkiej 172. Przebudowa zjazdu w kierunku przedsi…

Hospicjum w Szczecinku

Poniżej list księdza Marka Kowalewskiego, proboszcza parafii św. Franciszka i prezesa stowarzyszenia prowad…

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Barwicach

I N F O R M A C J A

 

 Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Barwicach informuje, iż obe…

Miejsce tradycji w Piaskach ukończone

Kilka etapów realizacji, kilka projektów i kilka dobrych lat zajęła realizacja renowacji cokołu wraz z infr…

Budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników urzędu oraz radnych,  w związku z: Zarządzeniem nr 190/2…

Złote Gody Marianny i Kazimierza Witkowskich z Barwic 
Marianna i Kazimierz Witkowscy

3 października 2020 r. w sali miejskiej w Barwicach zabrzmiał Marsz Mendelsona, który był wspomnieniem dnia ślubu i rozpoczęciem uroczystości Jubileuszu 50-lecia małżeństwa Państwa Marianny i Kazimierza Witkowskich z Barwic.  Ze strony gospodarzy uroczystości, Roberta Zborowskiego z-cy Burmistrza Barwic oraz Piotra Małka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Barwicach, wypowiedzianych zostało wiele ciepłych słów i podziękowań skierowanych do Jubilatów. Renata Trembowelska kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Barwicach przedstawiła w  telegraficznym skrócie historię narzeczeństwa i małżeństwa Jubilatów ostatnich ponad 50 lat. 
Był to czas wspomnień, kręcącej się łezki w oku, nadziei i szczęścia zarówno naszych Szanownych Jubilatów, jak i przybyłych na uroczystość gości. 
Jubilaci złożyli sobie wzajemnie podziękowanie za wspólnie przebytą drogę życia. Pan Kazimierz w trakcie uroczystości złożył też osobiste podziękowania Małżonce, wręczając piękny bukiet kwiatów i wzruszając tym samym gości.
Nie zabrakło na uroczystości wspólnego pierwszego jubileuszowego pocałunku, pierwszego tańca oraz gromko odśpiewanego "Sto lat".
Państwo Witkowscy od 31 lat są mieszkańcami naszej Gminy, gdzie własnymi rękoma, swoją ciężką pracą wybudowali wymarzony dom. Wychowali troje dzieci, dochowali sie dziewięciorga wnucząt. Mają poczucie humoru, lubią przyjmować gości i sami chętnie uczestniczą w uroczystościach rodzinnych. Należą do barwickiego koła emerytów i rencistów i nie mogą doczekać się kolejnej wspólnej wycieczki z jego członkami.        
Jubilatom jeszcze raz  życzymy kolejnych, dni, miesięcy i lat pełnych szczęścia i radości. Zdrowia, ciągłego uśmiechu na twarzy, jak również tego, aby cieszyli się życiem w każdym jego momencie.  

Tekst: Renata Trembowelska
Zdjęcia: Monika Tomska