Gratulacje po otrzymanym absolutorium przez burmistrza

Podczas sesji Rady Miejskiej w Barwicach, która odbyła się 25 czerwca 2026 r., Rada Miejska udzieliła Burmi…

na zdjęciu termometr wskazujący wysoką temerturę

Burmistrz Barwic informuje, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMG…

Nabór na stanowisko ds. kadrowych w Urzędzie Miejskim w Barwicach

Burmistrz Barwic ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na czas zastępstwa na sta…

XXV Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich ,,O statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego" Barwice 2026

W wyjątkowej, jubileuszowej atmosferze odbyła się XXV edycja Zachodniopomorskieg…

budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

W dniu 25 czerwca (czwartek) o godz. 8:00 odbędzie się XXXIV sesja Rady Miejskiej w Barwicach w sali posied…

Michał „Misiek” Koterski o uzależnieniach – spotkanie profilaktyczne.
zdjęcie ze spotkania z Michałem Koterskim w SP Barwice

Znany aktor Michał Koterski spotkał się dziś rano (14 września 2023r.) z uczniami klas VI,VII, VIII szkół podstawowych w Barwicach i w Starym Chwalimiu.
Zaproszenie na spotkanie przyjęli również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczko”, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Klubu Senior+, Ośrodka Kultury i Turystyki,  
grupy AA „Feniks” Barwice oraz przedstawiciel policji sierżant sztabowy Piotr Lisaj. 

Artysta podczas spotkania szczerze i otwarcie opowiedział o swoim wieloletnim uzależnieniu od alkoholu i narkotyków, wychowaniu w rodzinie obarczonej
od pokoleń nałogami, tej ciemnej stronie życia i o tym cudownym czasie, drodze i życiu w trzeźwości. Ponad 8 lat temu nastąpiły zmiany, jest „czysty”, wie, że to jego ostania szansa.
Podkreślał, że wszystko, co najlepsze – w życiu prywatnym i zawodowym -spotkało go w trzeźwym życiu. Pomaga mu świadomość, że jego syn Fryderyk jest pierwszym Koterskim,
który urodził się w trzeźwej rodzinie. Bardzo mocno podkreślał, że nasze życie, jak chcemy je przeżyć, kim chcemy być zależy od nas samych, to my sami dokonujemy wyborów.
Każdy z nas może pięknie i szczęśliwie żyć jeśli tylko będzie chcieć.   

W spotkaniu uczestniczyli burmistrz Mariusz Kieling, zastępca burmistrza Robert Zborowski, skarbnik Agnieszka Misztak, Małgorzata Zaborowska i Dorota Papuga członkowie GKRPA. Serdeczne podziękowania składamy Małgorzacie Krawczyk-Figlarz dyrektor barwickiej szkoły, gospodarza miejsca spotkania i Jolancie Szadkowskiej dyrektor SP Stary Chwalim
oraz Dorocie Zborowskiej pracownikowi z referatu promocji za cudowną współpracę.

Spotkanie realizowane było przy współpracy z Krajowym Instytutem Profilaktyki Społecznej z Krakowa - Elżbietą Zduleczną, a akcją koordynowała Renata Trembowelska
pełnomocnik burmistrza ds. uzależnień w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. 
Pozwolę sobie zacytować „Miśka”: Nie możemy zmieniać innych ludzi, miejsc, przeszłości, ale możemy zmienić siebie.
Swoją historię opisuje w rozmowie z Beatą Nowicką w książce „To moje ostatnie życie”.