Ławka wypoczynkowa przy ścieżce rowerowej

3 czerwca, przy ścieżce rowerowej na terenie gminy Barwice zamontowane zostały nowe ławki wypoczynkowe. Inw…

Grafika informacyjna o udostępnieniu Projektu Planu Ogólnego Gminy Barwice na etapie opiniowania i uzgadniania. Dokument ma charakter projektu i jest dostępny na stronie BIP Gminy Barwice.

Informujemy o udostępnieniu Projektu Planu Ogólnego Gminy Barwice na etapie opiniowania i uzgadniania.

Na zdjęciu uczestnicy rajdu rowerowego na parkingu przy Orliku w Barwicach

2 czerwca 2026 r. odbył się Rajd Rowerowy „Zdrowo i Sportowo”, który zgromadził licznych mieszkańców Gminy…

Plakat z ostrzeżeniem o burzy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne I…

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Barwicach

W sobotę, 23 maja 2026 r., w Parku Miejskim w Barwicach odbył się III Piknik Samorządowy, który zgromadził…

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos – edycja 2026!
Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Od 16 lutego do 1 marca trwa nabór do ogólnopolskiej akcji Masz Głos prowadzonej przez Fundacja im. Stefana Batorego. Liczba miejsc jest ograniczona!

W tej edycji program wspiera tworzenie i ożywianie miejsc wspólnych – przestrzeni, które budują relacje, zaufanie i wzmacniają społeczność lokalną.

Do udziału zaproszone są grupy, które chcą:
✔ stworzyć miejsce wspólne od podstaw,

✔ ożywić lub zmienić sposób działania już istniejącej przestrzeni,

✔ nadać nowy sens miejscom „pod chmurką” – na osiedlu, w centrum wsi lub dzielnicy.

Kto może się zgłosić?

Organizacje społeczne i grupy nieformalne, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, OSP, rady młodzieżowe i senioralne, biblioteki, domy kultury oraz wszystkie osoby i grupy, które chcą tworzyć przestrzeń do spotkań w swojej okolicy. Program jest ogólnopolski – zarówno dla dużych miast, jak i małych miejscowości.

Uczestnicy otrzymają m.in.:

▪ indywidualne wsparcie koordynatorów,

▪ pomoc w angażowaniu mieszkańców i budowaniu partnerstw (z samorządem, instytucjami, lokalnym biznesem),

▪ udział w szkoleniach, wizytach studyjnych i ogólnopolskim zjeździe,

▪ możliwość organizacji lokalnej debaty samorządowej,

▪ wsparcie eksperckie w działaniach rzeczniczych.

Udział w programie jest bezpłatny.

Zgłoszenia przez formularz: https://bit.ly/Formularz_edycja2026

Więcej informacji: www.maszglos.pl

 

Nie przegapcie terminu – zapisy trwają tylko do 1 marca!