XXI Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego

XXI Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego

W sobotę, 28 maja 2022, w Barwicach odbył się już po raz dwudziesty pierwszy Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego.  Dyrektor Ośrodka Kultury i Turystyki  Dorota Niedziela, Jan Kupczak Łowczy Okręgowy ZO PZŁ Koszalin oraz zastępca  Burmistrza Barwic Robert Zborowski uroczyście otworzyli XXI ZPSM a sygnaliści wspólnym zagraniem kilku sygnałów. Przegląd rozpoczęliśmy przesłuchaniami w klasie solistów i zespołów. Przesłuchania trwały do godziny 14.30. Natomiast druga cześć imprezy zaplanowana była w plenerze.

29 maja obchodziliśmy Dzień Działacza Kultury

29 maja obchodziliśmy Dzień Działacza Kultury

Z tej okazji w trakcie XXI Zachodniopomorskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich, który odbył się w ostatnią sobotę Zastępca Burmistrza Barwic Robert Zborowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Małkiem złożyli życzenia dla dyrekcji, pracowników oraz wszystkich osób zaangażowanych w działalność Ośrodka Kultury i Turystyki w Barwicach. 

Jubileusz Chóru Chwytaj dzień

Jubileusz Chóru Chwytaj dzień

W sobotę 16 października świętowaliśmy Jubileusz Chóru Chwytaj Dzień, który już od 10 lat działa w strukturach Ośrodka Kultury i Turystki w Barwicach.
Bohaterami tego wieczoru byli Oni – zaangażowani, lubiący śpiewać emeryci. 
Na początku były wystąpienia, trochę historii oraz życzenia od gości. Burmistrz Barwic Mariusz Kieling w imieniu swoim, jaki i Pana Roberta Zborowskiego i Pana Piotra Małka, życzył uczestnikom jeszcze wielu wspaniałych koncertów podkreślając, że są naszym dobrem lokalnym. Oprócz kwiatów Burmistrz podarował chórowi symboliczny czeka na 5.000,00 zł.

Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Barwic

Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Barwic

28 sierpnia 2021 roku na placu przy sali wiejskiej w Knykach odbędzie się Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Barwic.

Program:

16.00 - potyczki sołeckie

18.00 - pokaz Bractwa rycerskiego "Czapla", przejażdżki konne, grupa motocyklowa, straż pożarna

20.00 - zabawa taneczna

Ponadto gry i zabawy dla dzieci.

Stoisko SIM dla Mukoniedzielek: warkoczyki, tatuaże, bańki mydlane, popcorn, wata cukrowa, malowanie buziek, slushy, lody.