Jubileusz Chóru Chwytaj dzień

Jubileusz Chóru Chwytaj dzień

W sobotę 16 października świętowaliśmy Jubileusz Chóru Chwytaj Dzień, który już od 10 lat działa w strukturach Ośrodka Kultury i Turystki w Barwicach.
Bohaterami tego wieczoru byli Oni – zaangażowani, lubiący śpiewać emeryci. 
Na początku były wystąpienia, trochę historii oraz życzenia od gości. Burmistrz Barwic Mariusz Kieling w imieniu swoim, jaki i Pana Roberta Zborowskiego i Pana Piotra Małka, życzył uczestnikom jeszcze wielu wspaniałych koncertów podkreślając, że są naszym dobrem lokalnym. Oprócz kwiatów Burmistrz podarował chórowi symboliczny czeka na 5.000,00 zł.

Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Barwic

Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Barwic

28 sierpnia 2021 roku na placu przy sali wiejskiej w Knykach odbędzie się Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Barwic.

Program:

16.00 - potyczki sołeckie

18.00 - pokaz Bractwa rycerskiego "Czapla", przejażdżki konne, grupa motocyklowa, straż pożarna

20.00 - zabawa taneczna

Ponadto gry i zabawy dla dzieci.

Stoisko SIM dla Mukoniedzielek: warkoczyki, tatuaże, bańki mydlane, popcorn, wata cukrowa, malowanie buziek, slushy, lody.

Dni Barwic za nami

Dni Barwic za nami

W tym roku Dni Barwic były wyjątkowe, bo połączone z obchodami jubileuszu XX–lecia Zachodniopomorskiego Przeglądu  Sygnałów Myśliwskich. Choć z uwagi na pandemię należało wprowadzić częściowe ograniczenia to jednak możemy mówić o dużym sukcesie.  Organizacja przebiegła sprawnie, pogoda nie sprawiała niespodzianek, a przede wszystkim na naszej scenie działy się niesamowite rzeczy. Nie zawiedli mieszkańcy, goście ani ci, którzy wypełniali program. Nie zawiodła też pogoda, bo choć prognoza przewidywała przelotne opady nad naszą sceną ciągle świeciło słońce. 

Dni Barwic 2021 

Dni Barwic 2021 

Do naszego parku wraca scena. Już w najbliższą sobotę tj. 31.07.2021 r. odbędzie się Koncertowy Dzień Barwic. Postaramy się zapewnić letni, beztroski klimat, względną normalność i koncert w plenerze. Nie możemy jednak zapomnieć o bezpieczeństwie naszych uczestników. W sobotni wieczór pod sceną będzie można bawić się w dwóch sektorach. Zadbamy o środki do dezynfekcji, udostępnimy odpowiednie instrukcje postępowania. Chcemy żebyście czuli się bezpieczni. 

DNI BARWIC WRACAJĄ 

DNI BARWIC WRACAJĄ 

W ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa nie było tradycyjnego plenerowego koncertu z okazji Dni Barwic. W tym roku wracamy. Już w 2019 roku zaprosiliśmy do Barwic, wykonawców, którzy mieli wystąpić w 2020 roku. Potwierdzamy, że udało się dopasować terminy i 31 lipca 2021 na naszej scenie w parku miejskim zagrają MEZO i MEJK.Tegoroczne wydarzenie będzie połączone z zapowiadanym finałem XX Zachodniopomorskiego Przeglądu Sygnałów Myśliwskich.

Za nami XX Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego 

Za nami XX Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego 

Organizatorzy w dn 29.05.2021r.  postanowili przeprowadzić tylko część konkursową. Natomiast uroczyste obchody jubileuszowe zastają przeniesione na późniejszy czas. Bardzo zależy na tym abyśmy mogli spotkać się wszyscy i wspólnie świętować jubileusz, dlatego też podjęliśmy decyzję o późniejszej dacie uroczystości.
W tym roku konkurs odbył się w formie zdalnej. Komisja w składzie: przewodniczący Michał Wojtyła oraz Mieczysław Skrzypiec i Karol Kroskowski, przesłuchała 30 solistów i 4 zespoły.