na zdjęciu budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

W dniu 19 grudnia 2025 r. (piątek) o godz. 08:00 odbędzie się XXVIII sesja Rady Miejskiej  w Barwicach w Sa…

Segregacja odpadów w okresie świątecznym

Zadbajmy o czyste i ekologiczne Święta Bożego Narodzenia!

Na zdjęciu budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

Informujemy, że Burmistrz Barwic w dniu dzisiejszym, 4 grudnia, przyjmuje interesantów do godziny 15:30.…

Dach na strażnicy OSP w Starym Chwalimiu

Gmina Barwice informuje, że rozpoczęła się realizacja projektu pn.: „Modernizacja dachu budynku strażnicy O…

Podsumowanie programu „Nasze zwierzaki” w Gminie Barwice

Z końcem listopada Gmina Barwice zakończyła tego…

Niebawem rozpocznie się realizacja projektu „Organizacja indywidualnego transportu door-to-door w gminie Barwice”
Logowanie PFRON

Informujemy, że Gmina Barwice otrzymała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób  Niepełnosprawnych (PFRON) w wysokości 534 126,37 zł na realizację projektu grantowego pn. „Organizacja indywidualnego transportu door-to-door w gminie Barwice”. 
Realizacja projektu ma pozwolić osobom niepełnosprawnym na aktywne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. To wprowadzenie nowej jakości usług transportowych w Gminie Barwice,  szczególnie na obszarach wiejskich, w których dostęp do placówek zdrowia, rehabilitacji czy do zakładów pracy jest utrudniony. Na dzień dzisiejszy osoba niepełnosprawna musi korzystać ze środków transportu zbiorowego, który nie zapewnia w wystarczającym stopniu bezpośredniego dotarcia do danych placówek. W ramach dofinansowania Gmina Barwice zakupi samochód przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami oraz zapewni obsługę  transportu door to door.

Rozpoczęcie realizacji projektu nastąpi wiosną, o czym poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.