Dzieci i Panie Przedszkolanki w Niepubliczne Przedszkole angielsko-polskie Happy Land

W związku z obchodzonym 1️⃣7️⃣ lutego świętem Dnia Kota 🐈‍⬛🐈serdecznie dziękujemy ❤️za zaangażowanie w zbió…

Na zdjęciu budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

W dniu 20 lutego 2024 r. (wtorek) o godz. 13:30 odbędzie się LXVIII (Nadzwyczajna)  sesja Rady Miejskiej  w…

wykaz okręgów wyborczych w gminie Barwice

Mieszkańcy Gminy Barwice

w związku ze zmianą granic w czterech okręgach wyborczych w naszej gminie p…

Plakat informacyjny o Grantach Sołeckich 2024.

GRANTY SOŁECKIE 2024 📣📣📣

✅termin złożenia wniosku do 1️⃣2️⃣ marca 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ r. ✅oferty będą przyj…

na zdjęciu druk do opłat i kalkulator z drukami na biurku

Szanowni Mieszkańcy.

Informujemy, iż Urząd Miejski w Barwicach nie wysyła książeczek do wpłat za odp…

Inwestycje w ramach Polskiego Ładu
Remont ulicy Polnej, sprzęt ciężki

W ramach I edycji Polskiego Ładu otrzymaliśmy promesę gwarantującą zwrot 8,5 mln zł na inwestycję obejmującą całkowite remonty ulic: Rzecznej, Podgórnej, Harcerskiej i Polnej w Barwicach. Firma Domar wybrana w postępowaniu przetargowym od kilku tygodni prowadzi prace ziemne na wymienionych ulicach. Wiąże się to z wieloma utrudnieniami i chwilowym pogorszeniem użytkowania ulic. Tak duży remont wymaga czasu i cierpliwości. Na efekt końcowy warto jednak poczekać. W ramach tego samego naboru staramy się wyłonić wykonawcę do budowy oczyszczalni ścieków w miejscowości Chwalimki. Zadanie to otrzymało decyzję o dofinansowaniu w wysokości 2,5 mln zł. W II edycji Polskiego ładu złożyliśmy 4 wnioski z czego wstępną decyzję o dofinansowaniu otrzymała inwestycja pn. „Przebudowa drogi relacji Barwice – Knyki. III edycja PGR to dwa złożone wnioski i dwie wstępne decyzje o dofinansowaniu. „Budowa przepustu na rzece Gęsia w ciągu ul. Moniuszki wraz z drogą dojazdową” oraz „Przebudowa drogi w m. Gonne Małe” otrzymały promesy wstępne na kwotę 4,4 mln zł.  Przed nami więc kolejne lata remontów i poprawy wizerunku naszej gminy. Obecnie trwa nabór na inwestycje związane z ochroną zabytków. Staramy się o środki na remonty wraz z dokumentacją 5 gminnych kościołów i rewitalizację Parku Miejskiego w Barwicach. Termin wyników ostatniego naboru nie jest jeszcze znany.