Barwice są w przebudowie

Barwice są w przebudowie

O bieżących inwestycjach opowiada Zastępca Burmistrza Barwic Robert Zborowski. 
➡️Przebudowa ulic w Barwicach 8️⃣,5️⃣ miliona zł dofinansowania 
 ➖Podgórna 
 ➖Harcerska
 ➖Polna 
 ➖Rzeczna wraz z przepustem.
➡️Budowa PSZOK 1️⃣,6️⃣ miliona zł dofinansowania.
➡️Budowa targowiska 0️⃣,9️⃣5️⃣ miliona zł dofinansowania.
➡️Budowa przepustu ul. Moniuszki 0️⃣,9️⃣8️⃣ miliona zł dofinansowania.
➡️Budowa przepustu na Wojska Polskiego 👉Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich i Marszałka WZ.

Informacja o utrudnieniach w ruchu w związku z prowadzonymi robotami drogowymi

Informacja o utrudnieniach w ruchu w związku z prowadzonymi robotami drogowymi

Gmina Barwice informuje, że Wykonawca firma „DOMAR” kontynuuje realizacje prac polegających na  poprawie układu dróg komunikacyjnych na terenie miasta Barwice wraz z poprawą bezpieczeństwa i przyłączeniem do dróg głównych poprzez przebudowę ulic: Rzecznej, Podgórnej oraz Polnej. 

Uprzejmie informujemy mieszkańców zamieszkałych przy tych ulicach oraz pozostałych użytkowników tych dróg/ ulic o czasowych utrudnieniach.
Przepraszamy za utrudnienia związane z wykonaniem robót i prosimy kierowców oraz mieszkańców o cierpliwość.

Dziś odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy pod nowe targowisko

Dziś odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy pod nowe targowisko

Rusza budowa nowego targowiska, które zostanie przeniesione z ul. Parkowej na ul. Zieloną. Za barwicką „Biedronką” powstanie nowoczesny plac targowy ze straganami, wiatami targowymi, parkingami i budynkiem sanitarno gospodarczym wyposażonym m.in. w toalety.  Plac targowy będzie ogrodzony a jego powierzchnia całkowita wyniesie 1300 m2. 
Gminie Barwice potrzebuje nowoczesnego i przyjaznego targowiska, na którym mieszkańcy będą mogli kupić świeże produkty prosto od producentów. 

Zaawansowane prace na Polnej, Podgórnej i Rzecznej

Zaawansowane prace na Polnej, Podgórnej i Rzecznej

Nie zwalniają tempa prace związane z przebudową ulic Podgórnej, Rzecznej i Polnej. W ramach zadania inwestycyjnego pn. „Poprawa układu dróg komunikacyjnych na terenie miasta Barwice z poprawą bezpieczeństwa i przyłączeniem dróg głównych” powstają całkowicie nowe nawierzchnie na chodnikach i jezdniach. Na całość inwestycji Gmina Barwice uzyskała dofinansowanie w wysokości 8,5 mln złotych z programy Polski Ład.  

Przebudowa ulicy Harcerskiej zbliża się ku końcowi

Przebudowa ulicy Harcerskiej zbliża się ku końcowi

Z końcem listopada 2022 roku ruszył remont ulicy Harcerskiej w ramach kompleksowego zadania pn. „Poprawa układu dróg komunikacyjnych na terenie miasta Barwice z poprawą bezpieczeństwa i przyłączeniem dróg głównych” dofinansowanego z rządowego programu Polski Ład. Ulica Harcerska jest przebudowywana na odcinku 0,415 km.

Tablica

1,3 MILIONOWE WSPARCIE NA BUDOWĘ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW  

1,3 MILIONOWE WSPARCIE NA BUDOWĘ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW  

31.01.2023 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na budowę 56 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Barwice. Umowę ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego podpisywał Wicemarszałek Tomasz Sobieraj, ze strony Gminy Barwice Zastępca Burmistrza Barwic Robert Zborowski przy kontrasygnacie Skarbnika Agnieszki Misztak.   W spotkaniu uczestniczył również Jakub Hardie-Douglas Radny Sejminku Województwa Zachodniopomorskiego. 

Nasze ulice nadal w remontach

Nasze ulice nadal w remontach

Drogowcy pracują przy przebudowie ulicy Harcerskiej.  Zerwano całą nawierzchnię, niebawem na grunt trafi podbudowa i nowy kostka betonowa. Zadanie jest realizowane w ramach dofinansowania z I edycji Polskiego Ładu. „Poprawa układu dróg komunikacyjnych na terenie miasta Barwice z poprawą bezpieczeństwa i przyłączeniem do dróg głównych” to zadanie, które otrzymało ponad 8,5 miliona rządowego wsparcia.

Inwestycje w ramach Polskiego Ładu

Inwestycje w ramach Polskiego Ładu

W ramach I edycji Polskiego Ładu otrzymaliśmy promesę gwarantującą zwrot 8,5 mln zł na inwestycję obejmującą całkowite remonty ulic: Rzecznej, Podgórnej, Harcerskiej i Polnej w Barwicach. Firma Domar wybrana w postępowaniu przetargowym od kilku tygodni prowadzi prace ziemne na wymienionych ulicach. Wiąże się to z wieloma utrudnieniami i chwilowym pogorszeniem użytkowania ulic. Tak duży remont wymaga czasu i cierpliwości. Na efekt końcowy warto jednak poczekać. W ramach tego samego naboru staramy się wyłonić wykonawcę do budowy oczyszczalni ścieków w miejscowości Chwalimki.

Spotkanie w sprawie Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Spotkanie w sprawie Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Barwicach odbyło się spotkanie z Panią Anną Pawlak – Dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego 
w sprawie ogłoszonego Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, 
a za ich pośrednictwem do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami.
Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację zadań inwestycyjnych związanych z ochroną zabytków i opieką nad nimi.