Zakończenie przebudowy ogrodzenia cmentarza w Polnem

Zakończenie przebudowy ogrodzenia cmentarza w Polnem

Zakończyły się prace przy przebudowie ogrodzenia cmentarza komunalnego w miejscowości Polne. W ramach inwestycji wykonano nowe ogrodzenie z paneli wraz z furtką oraz bramą wjazdową. Przypominamy, że zadanie otrzymało 63 630,00 zł wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Warsztaty pilotażowe pn. „Młodzi przedsiębiorcy"

Warsztaty pilotażowe pn. „Młodzi przedsiębiorcy"

Szanowni Państwo,

Fundacja Nauka dla Środowiska ma ogromną przyjemność zaprosić przedstawicieli jednostek podległych lokalnemu samorządowi na warsztaty pilotażowe pn. „Młodzi przedsiębiorcy. Jeśli nie Ty, to kto?", które odbędą się 23-25.09.2020 w Centrum Integracji Społecznej "Od Nowa" w Mielnie. Warsztaty są efektem dostosowania do polskich realiów ciekawego rozwiązania dydaktycznego - modelu edukacji społeczno-ekonomicznej, stanowiącego efekt realizacji projektu pt. „Rewitalizacja dla dobra wspólnego".

Nowy wóz dla OSP Sulikowo

Nowy wóz dla OSP Sulikowo

Jakiś czas temu sulikowscy strażacy postanowili reaktywować działalność swojej jednostki. Na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulikowie trafił właśnie używany lekki samochód pożarniczy. Zakupione auto to Ford Transit z 2012 roku, jednakże jego nadbudowa pożarnicza została wykonana w 2020 roku. Wartość samochodu to 65 tys zł, a  sfinansowano go z budżetu Gminy Barwice. Dzięki doposażeniu jednostki, strażacy z Sulikowa będą w pełni wspierać gminne akcje ratowniczo – gaśnicze. W perspektywie jest doposażenie auta w dodatkowe urządzenia.

Przebudowa cmentarza komunalnego w miejscowości Polne

Przebudowa cmentarza komunalnego w miejscowości Polne

Trwają prace przy przebudowie ogrodzenia cmentarza komunalnego w miejscowości Polne. W ramach inwestycji wykonane zostanie nowe ogrodzenie z paneli wraz z furtką oraz bramą wjazdową. Przypominamy, że zadanie otrzymało 63 630,00 zł wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Nabór wniosków w programie „Moja Woda”

Nabór wniosków w programie „Moja Woda”

Od 1 lipca 2020 roku rusza nabór wniosków o dofinansowanie na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe, w wysokości 5 tysięcy złotych. Celem tego programu jest zatrzymanie 1 mln metrów sześciennych deszczu rocznie. Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zainwestują 100 mln złotych, co pozwoli na zrobienie 20 tysięcy instalacji. Każdy właściciel domu jednorodzinnego może się starać o dotacje. Kwalifikowalne będzie nie więcej niż 80% kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r.

List Intencyjny

List Intencyjny

W dniu 25.06.2020r. w Koszalinie został podpisany List intencyjny pomiędzy Gminą Barwie reprezentowaną przez Burmistrza Mariusza Kielinga a Polska Spółką Gazownictwa sp. z o. o. w związku z planowanym rozwojem odcinka dystrybucyjnej sieci gazowej („Gaziociągiem”)  na terenie Gminy Barwice. Barwice-Łeknica.