na zdjęciu pojemniki do segregacji śmieci

Szanowni Mieszkańcy.

Informujemy, iż od 01.01.2023 roku Urząd Miejski w Barwicach nie wysyła  książe…

na zdjęciu plakat informujący o konkursie sołtys roku 2023

Potrafią słuchać mieszkańców swoich miejscowości i motywować ich do działania,  są najbliżej ich trosk i pr…

na zdjęciu plakat informujący o konkursie Poszukiwacze smaków

Jeśli lubisz gotować i robisz to opierając się na przepisach dziadków, pradziadków,  weź udział w kulinarne…

Zastępca Burmistrza Barwic Robert Zborowski w trakcie spotkania z przedstawicielami "Szwajcarii Połczyńskiej"

19 stycznia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie związane z tworzeniem nowej marki turystycznej Szwajcaria…

JUBILEUSZ 20 LAT TRZEŹWOŚCI
Uczestnicy Jubileuszu 20 lat trzeźwości

Czwartkowe popołudnie – 4 sierpnia 2022 było bardzo wzruszającym i miłym spotkaniem.  Świętowaliśmy 20 lat życia w  trzeźwości Tadeusza Pilipca. Wyjątkowy jubileusz 20 lat zmagań podejmowanych w codziennej walce o trzeźwość jest dowodem, że przy własnym zaangażowaniu, wsparciu najbliższych, terapeutów, realizowaniu tradycji „12 kroków” można pięknie i szczęśliwie żyć. Wymowne były łzy wzruszenia i radości samego Tadeusza, jego żony Czesławy, która przez wszystkie lata wspierała i wspiera męża w walce o każdy kolejny trzeźwy dzień. To piękny jubileusz, to piękna chwila, którą warto ocalić od zapomnienia.

W uroczystości uczestniczyli Robert Zborowski z-ca Burmistrza Barwic, Piotr Małek przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach, Zofia Wesołowska terapeuta uzależnień, Renata Trembowelska pełnomocnik ds. uzależnień, Dorota Papuga przedstawiciel gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osoby, które wspierają Tadeusza, gdy są dobre chwile i te cięższe. 

Z-ca Burmistrza Barwic życzył naszemu Jubilatowi dalszej konsekwencji, wytrwałości i wiary w siebie - „jesteśmy dumni z Pana i proszę nigdy nie zapominać o tym, że droga ku trzeźwości zaczyna się w miejscu, w którym właśnie jesteśmy”. Burmistrz podziękował za wsparcie żonie jubilata Czesławie, terapeutce Zofii. Wszystkim, utrzymującym abstynencję przekazał wyrazy uznania i życzył dalszej siły i determinacji do walki z chorobą.  Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach w imieniu własnym oraz radnych złożył Jubilatowi życzenia - „aby praca nad sobą przynosiła satysfakcję i krzewiła abstynencję w środowisku lokalnym.” Nie mogło przy takiej okazji zbraknąć jubileuszowego tortu i świeczek, wspomnień i radości, prezentów i gromkich braw.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom barwickiego ośrodka kultury za ułatwianie spotkań członkom grupy AA oraz za pomoc w organizacji okolicznościowych mitingów.