Dzieci i Panie Przedszkolanki w Niepubliczne Przedszkole angielsko-polskie Happy Land

W związku z obchodzonym 1️⃣7️⃣ lutego świętem Dnia Kota 🐈‍⬛🐈serdecznie dziękujemy ❤️za zaangażowanie w zbió…

Na zdjęciu budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

W dniu 20 lutego 2024 r. (wtorek) o godz. 13:30 odbędzie się LXVIII (Nadzwyczajna)  sesja Rady Miejskiej  w…

wykaz okręgów wyborczych w gminie Barwice

Mieszkańcy Gminy Barwice

w związku ze zmianą granic w czterech okręgach wyborczych w naszej gminie p…

Plakat informacyjny o Grantach Sołeckich 2024.

GRANTY SOŁECKIE 2024 📣📣📣

✅termin złożenia wniosku do 1️⃣2️⃣ marca 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣ r. ✅oferty będą przyj…

na zdjęciu druk do opłat i kalkulator z drukami na biurku

Szanowni Mieszkańcy.

Informujemy, iż Urząd Miejski w Barwicach nie wysyła książeczek do wpłat za odp…

JUBILEUSZ 20 LAT TRZEŹWOŚCI
Uczestnicy Jubileuszu 20 lat trzeźwości

Czwartkowe popołudnie – 4 sierpnia 2022 było bardzo wzruszającym i miłym spotkaniem.  Świętowaliśmy 20 lat życia w  trzeźwości Tadeusza Pilipca. Wyjątkowy jubileusz 20 lat zmagań podejmowanych w codziennej walce o trzeźwość jest dowodem, że przy własnym zaangażowaniu, wsparciu najbliższych, terapeutów, realizowaniu tradycji „12 kroków” można pięknie i szczęśliwie żyć. Wymowne były łzy wzruszenia i radości samego Tadeusza, jego żony Czesławy, która przez wszystkie lata wspierała i wspiera męża w walce o każdy kolejny trzeźwy dzień. To piękny jubileusz, to piękna chwila, którą warto ocalić od zapomnienia.

W uroczystości uczestniczyli Robert Zborowski z-ca Burmistrza Barwic, Piotr Małek przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach, Zofia Wesołowska terapeuta uzależnień, Renata Trembowelska pełnomocnik ds. uzależnień, Dorota Papuga przedstawiciel gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osoby, które wspierają Tadeusza, gdy są dobre chwile i te cięższe. 

Z-ca Burmistrza Barwic życzył naszemu Jubilatowi dalszej konsekwencji, wytrwałości i wiary w siebie - „jesteśmy dumni z Pana i proszę nigdy nie zapominać o tym, że droga ku trzeźwości zaczyna się w miejscu, w którym właśnie jesteśmy”. Burmistrz podziękował za wsparcie żonie jubilata Czesławie, terapeutce Zofii. Wszystkim, utrzymującym abstynencję przekazał wyrazy uznania i życzył dalszej siły i determinacji do walki z chorobą.  Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach w imieniu własnym oraz radnych złożył Jubilatowi życzenia - „aby praca nad sobą przynosiła satysfakcję i krzewiła abstynencję w środowisku lokalnym.” Nie mogło przy takiej okazji zbraknąć jubileuszowego tortu i świeczek, wspomnień i radości, prezentów i gromkich braw.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom barwickiego ośrodka kultury za ułatwianie spotkań członkom grupy AA oraz za pomoc w organizacji okolicznościowych mitingów.