Gratulacje po otrzymanym absolutorium przez burmistrza

Podczas sesji Rady Miejskiej w Barwicach, która odbyła się 25 czerwca 2026 r., Rada Miejska udzieliła Burmi…

na zdjęciu termometr wskazujący wysoką temerturę

Burmistrz Barwic informuje, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMG…

Nabór na stanowisko ds. kadrowych w Urzędzie Miejskim w Barwicach

Burmistrz Barwic ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na czas zastępstwa na sta…

XXV Zachodniopomorski Przegląd Sygnałów Myśliwskich ,,O statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego" Barwice 2026

W wyjątkowej, jubileuszowej atmosferze odbyła się XXV edycja Zachodniopomorskieg…

budynek Urzędu Miejskiego w Barwicach

W dniu 25 czerwca (czwartek) o godz. 8:00 odbędzie się XXXIV sesja Rady Miejskiej w Barwicach w sali posied…

KONFERENCJA POŚWIĘCONA PROFILAKTYCE UZALEŻNIEŃ.
na zdjęciu Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

W piątek 25.11.2022 r. w Szczecinie odbyła się ważna konferencja poświęcona profilaktyce uzależnień. 
Przedstawiciele gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz pełnomocnicy ds. uzależnień rozmawiali o współczesnych trendach, 
dostępnej pomocy i wspomnianych programach rekomendowanych. 
Część spotkania  została poświęcona zmianom ustawowym, które obligują JST m.in. do przyjęcia jednego wspólnego 
programu dla działań związanych z przeciwdziałaniem narkomanii i alkoholizmowi.
W konferencji uczestniczyła Pani Renata Trembowelska - pełnomocnik  Burmistrza ds. uzależnień.
Część konferencyjna rozpoczęła się od prezentacji Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 
oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022–2026. 
Głos w tej części zabrały prof. US dr hab. Urszula Kozłowska oraz dr Karolina Izdebska z Instytutu Socjologii US. 
Opracowanie nowego programu wymusiła decyzja ustawodawcy, który wygasił dotychczasowe wojewódzkie 
programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, wskazując na połączenie w jeden 
dokument dwóch dotychczasowych – programu przeciwdziałania uzależnieniom oraz programu przeciwdziałania narkomanii.