Debata nad "Raportem o stanie Gminy"

Debata nad "Raportem o stanie Gminy"

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 z późn.zm) Burmistrz Barwic przedkłada „Raport o stanie Gminy Barwice w roku 2020”.
W debacie nad „Raportem…” zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Barwicach.

Smartwatche dla barwickich seniorów

Smartwatche dla barwickich seniorów

Gmina Barwice przystąpiła do projektu Region Dobrego Wsparcia. Dzięki temu seniorzy, osoby ze specjalnymi potrzebami będą mogli otrzymać Smartwatche (opaski dla seniorów wraz z kartą SIM), 
które są wyposażone m.in. w przycisk SOS do wezwania pomocy, czujnik upadku, miernik ciśnienia oraz pulsu.
W ramach projektu otrzymaliśmy również dwie mobilne stacje do zdalnego pomiaru temperatury.

Zawiadomienie o sesji

Zawiadomienie o sesji

W dniu 30 czerwca 2021 r. (środa) o godz. 12.00 odbędzie się XXXI sesja Rady Miejskiej  w Barwicach. Sesja odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania). Przewodniczący Rady będzie prowadził sesję z sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Barwicach, przy ul. Zwycięzców 22 
Porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji. 
2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 
3. Pytanie o ewentualny wniosek w sprawie zmiany porządku obrad. 
4. Przedstawienie porządku obrad. 
5. Wnioski, interpelacje, oświadczenia radnych. 

Złote Gody - Genowefa i Józef Kuna z Ostrowąsów

Złote Gody - Genowefa i Józef Kuna z Ostrowąsów

W środę, 16 maja 2021 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Barwicach zabrzmiał Marsz Mendelsona. Świętowaliśmy jubileusz małżeństwa Złotych Godów pary małżeńskiej Państwa Genowefy i Józefa Kunów. Wróciły wspomnienia dnia ślubu i ceremonii, która miał miejsce w barwickim urzędzie stanu cywilnego ponad pół wieku temu. 

Rachmistrze spisowi rozpoczęli swoją pracę

Rachmistrze spisowi rozpoczęli swoją pracę

Od miesiąca maja tego roku na terenie Gminy Barwice swoją pracę rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. 
Tożsamość rachmistrza zweryfikować można poprzez:
• specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl
• kontakt z infolinią spisową pod numerem: 22 279 99 99, wybierz 1️ – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2️ – weryfikacja tożsamości rachmistrza;
• kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Barwicach : 94 713 75 07 , 94 713 75 08
UWAGA!
• Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru 22 828 88 88.

Jubileusz 20-lecia trzeźwości  

Jubileusz 20-lecia trzeźwości  

Czwartkowe popołudnie (10 czerwca 2021) było bardzo wzruszającym i miłym spotkaniem, świętowaniem 20 lat życia w  trzeźwości Ryszarda Pawłowskiego. Wyjątkowy jubileusz 20 lat zmagań podejmowanych w codziennej walce o trzeźwość jest dowodem, że przy własnym zaangażowaniu, wsparciu najbliższych, terapeutów, realizowaniu tradycji „12kroków” można pięknie i szczęśliwie żyć. Wymowne były łzy wzruszenia i radości żony Jadwigi, która przez wszystkie lata wspierała i wspiera Ryszarda. To piękny jubileusz, to piękna chwila, którą warto ocalić od zapomnienia.

Sukcesy naszej młodzieży

Sukcesy naszej młodzieży

W dniu dzisiejszym Burmistrz Barwic Mariusz Kieling miał przyjemność nagrodzić barwickie gimnastyczki tj. Ninę Tobołę, Lenę Rakowską, Maję Śliwińską oraz młodego muzyka Eryka Nadarzyńskiego, którzy w ubiegły weekend odnieśli sukcesy w swoich dziedzinach.

Nowa kategoria w konkursie „NAJŁADNIEJSZA POSESJA 2021”

Nowa kategoria w konkursie „NAJŁADNIEJSZA POSESJA 2021”

Tradycyjnie 1 czerwca ogłaszamy kolejną edycję konkursu „Najładniejsza posesja”. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie i zaprezentowaniu swojej pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych. W tym roku nastąpiła zmiana w regulaminie. Pojawiła się nowa kategoria – Najładniejsza wieś. To możliwość dla sołtysów oraz rad sołeckich do promowania walorów miejscowości leżących na terenie gminy. 
Konkurs ma charakter ogólnogminny. Odbywa się pod patronatem Burmistrza Barwic oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej.