SERDUSZKO WRÓCIŁO Z RENOWACJI

SERDUSZKO WRÓCIŁO Z RENOWACJI

Po kilku tygodniach nieobecności na Plac Wolności wróciło serduszko na nakrętki. Serce wymagało odmalowania - zajęli się tym pracownicy Zespołu Szkół Technicznych ze Szczecinka. 
Przypominamy, że obecnie zbieramy nakrętki dla Frania Brzeczki. Prosimy o mobilizację i szybkie napełnianie serduszka. Zbiórkę dla chłopca przedłużamy do końca kwietnia.  Obecnie mamy już całkiem niezłą ilość nakrętek, która niebawem trafi do rodziców chłopca.
Informacja o zbiórce na leczenie Frania: 

O bezpieczeństwo na naszym pokładzie dbają przeszkoleni pracownicy - asystent Zuzanna Stupak oraz kierowca Marek Halec

O bezpieczeństwo na naszym pokładzie dbają przeszkoleni pracownicy - asystent Zuzanna Stupak oraz kierowca Marek Halec

Już ponad tydzień trwa realizacja usługi door-to-door. Coraz więcej chętnych dzwoni pod specjalny numer telefonu 530 257 825 zamawiając bezpłatny transport.

Do tej pory przewieźliśmy mieszkańców m.in. do lekarza ale chętnie zabierzemy też na rehablitacje czy zakupy. Bezpośrednią obsługą pasażerów zajmują się przeszkoleni pracownicy - asystent Zuzanna Stupak oraz kierowca Marek Halec.

Realizacja programu jest możliwa dzięki pozyskaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środków finansowych w kwocie 534 126,37 zł.

Syreny alarmowe

Syreny alarmowe

Na mocy §10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu właściwości oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013, poz. 96), w dniu 10 kwietnia 2021 r., o godzinie 8:41 przeprowadzony zostanie trening uruchamiania syren alarmowych i ich pracy, zainstalowanych na terenie powiatu (miasta), w okresie zgodnym z Rozporządzeniem, tj. trzech minut, sygnał ciągły – oznaczający odwołanie alarmu.

źródło zdjęcia: dziennikbaltycki.pl   

Drodzy sołtysi, mieszkańcy sołectw gminy Barwice!

Drodzy sołtysi, mieszkańcy sołectw gminy Barwice!

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w III edycji konkursu pn. „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2021 ogłoszonego przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.
Głównym celem Konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności zachodniopomorskich wsi i poprawy jakości życia jej mieszkańców. 
Do konkursu mogą być zgłoszone dwa sołectwa z terenu każdej gminy.
Nagrodami w konkursie pn. „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2021 są nagrody pieniężne za zajęcie odpowiednio:
- I miejsca  - 40.000 zł

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Rocznica śmierci Jana Pawła II

16 lat temu z niepokojem i smutkiem śledziliśmy komunikaty napływające z Watykanu.
Jan Paweł II odszedł 2 kwietnia 2005 roku o 21:37.
Rocznicę śmierci Papieża Polaka, w imieniu mieszkańców upamiętnili Burmistrz Barwic Mariusz Kieling, Zastępca Burmistrza Robert Zborowski, ks. Proboszcz Adam Paź oraz Prezes ZGM Tadeusz Chruściel.

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Państwu życzenia radości i wszelkiego dobra. Życzymy, aby czas Zmartwychwstania Pańskiego dał siłę w pokonywaniu trudności dnia codziennego i pozwolił z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Wesołego Alleluja życzą

Burmistrza Barwic Mariusz Kieling

oraz 

Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Małek

Działaj! Sięgnij po mikrodotacje

Działaj! Sięgnij po mikrodotacje

Informujemy,  że dzisiaj  ruszyły nabory wniosków na realizacje mikrodotacji (I filar) oraz regionalnych inicjatyw obywatelskich (II filar) w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021.

Zapraszamy fundacje, stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłe, osp, wopr-y, koła gospodyń wiejskich oraz inne organizacje pozarządowe, a także grupy nieformalne (min. 3 osoby pełnoletnie) do zapoznania się ze szczegółami programu oraz składania wniosków.

Mikrodotacje (tzw. I filar) – dofinansowanie do 4 tys. zł na działania lokalne.