Powszechny Spis Rolny

Powszechny Spis Rolny

Burmistrz Barwic – Gminny Komisarz Spisowy przypomina, iż w terminie od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). Spis jest realizowany przez służby statystyki publicznej we współpracy z gminami i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne (Ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o Powszechnym Spisie Rolnym z późn. zm.). Udział w spisie jest obowiązkowy dla gospodarstw rolnych prowadzonych przez osoby fizyczne (tj. gospodarstwa indywidualne), osoby prawne i jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej.

INFORMACJA O UTRUDNIENIACH W RUCHU

INFORMACJA O UTRUDNIENIACH W RUCHU

Dla mieszkańców ul. Zwycięzców 37, 37A, 37C, 37D, 39a-b
Gmina Barwice informuje, że Wykonawca przystępuje do realizacji zadania pn. Przebudowa zjazdu publicznego z DW 172 (dz. nr 201/8) oraz remont drogi wewnętrznej (dz. nr 5/54) w m. Barwice. 
Planowany termin rozpoczęcia i zakończenia zadania: 
- rozpoczęcie: 30.09.2020r.
- zakończenie: 16.10.2020r.
Przepraszamy za utrudnienia związane z wykonaniem robót i prosimy kierowców o cierpliwość.

BURMISTRZ BARWIC
Mariusz Kieling

Przypominamy, że trwa rekrutacja uczestników w programie Opieka wytchnieniowa - edycja 2020

Przypominamy, że trwa rekrutacja uczestników w programie Opieka wytchnieniowa - edycja 2020

Zapraszamy do uczestnictwa w programie

Opieka wytchnieniowa – edycja 2020

 

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Barwicach prowadzi rekrutacje uczestników do programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2020, realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych

 

Celem programu jest wsparcie członków rodziny lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

Strażackie święto za nami

Strażackie święto za nami

19 września 2020 r. odbyła się uroczystość obchodów 75-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwicach oraz w Starym Chwalimiu wraz z odnowieniem sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Barwicach.
Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił Zachodniopomorski Kapelan Strażaków ks. bryg. Ryszard Szczygieł wraz z Proboszczem Parafii w Barwicach ks. Adamem Paziem. Następnie reprezentacje wszystkich jednostek wraz z zaproszonymi gośćmi udały się na Plac Wolności gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości.

Prawie pół tony nakrętek przez kwartał

Prawie pół tony nakrętek przez kwartał

Od 1 czerwca do 1 września trwała zbiórka nakrętek po napojach dla Wiktora,  chorującego na mózgowe porażenie dziecięce. Dzięki inicjatywie mamy chłopca, Justynie Gringel na Placu Wolności w Barwicach postawiono metalowe serce, do którego mieszkańcy wrzucają nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach do płukania itp. Inicjatywa ma wiele zalet: nic nie kosztuje, ratuje środowisko i co najważniejsze - pomaga potrzebującym! W tym tygodniu Pani Justyna odebrała ok 480 kg nakrętek. A my zbieramy dalej. Kolejny kwartał i kolejna osoba, która otrzyma wsparcie. 
 

Wybory sołeckie w Gminie Barwice

Wybory sołeckie w Gminie Barwice

Na przełomie sierpnia i września, w sześciu sołectwach gminy Barwice odbyły się wybory sołeckie. Dzięki głosom mieszkańców swoje kadencje na kolejne 5 lat przedłużyli: Zygmunt Todys (Polne), Monika Ruzik (Tarmno), Marek Liszka (Chwalimki) oraz Katarzyna Kardasz-Sałak (Knyki). Wieloletni Sołtys Sołectwa Gonne Małe Marek Domowicz postanowił nie ubiegać się o reelekcję. Jego miejsce zajęła nowa Sołtys Magdalena Kikun.

Jubileusz 75–lecia OSP Barwice i OSP Stary Chwalim

Jubileusz 75–lecia OSP Barwice i OSP Stary Chwalim

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na Jubileusz 75–lecia OSP Barwice i OSP Stary Chwalim, który odbędzie się 19 sierpnia (sobota) 2020 r. o godz. 11.00 na Placu Wolności w Barwicach.

Program uroczystości:

11.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Barwicach

12.00 Uroczystości jubileuszowe wraz z nadaniem nowego Sztandaru dla OSP Barwice.  

Obchody odbędą się z zachowaniem środków bezpieczeństwa ze względów na epidemię COVID-19.

Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020

Burmistrz Barwic – Gminny Komisarz Spisowy przypomina, iż od dnia 1 września do dnia 30 listopada w siedzibie i godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Barwicach działa PUNKT SAMOSPISU INTERNETOWEGO w POWSZECHNYM SPISIE ROLNYM 2020 r.

PSR jest obowiązkowy dla wszystkich gospodarstw rolnych. Zależy nam aby mieszkańcy naszego Miasta i Gminy, prowadzący działalność rolniczą, mieli możliwość spełnić swój obowiązek spisowy. Dla osób, które nie mają możliwości technicznej dokonać samospisu w domu, zapraszamy do Punktu Spisowego. Na miejscu zostanie Państwu udzielona także pomoc techniczna.

Rozkład jazdy autobusów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku

Rozkład jazdy autobusów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku

WTOREK 01.09.2020 r. Rozpoczęcie roku szkolnego

Autobus nr 1 - Pan Szczepan Zbroszczyk

Przybkowo – 6:55
Liniec – 7:10
Łeknica – 7:20 
Tarmno – 7:35
Stary Chwalim – 7:50
Ostrowąsy – 7:55
Górki – 8:00
Barwice – 8:10
Chwalimki – 8:20

Autobus nr 2 - Pan Marian Barkowski
Barwice – 8:30

OD ŚRODY 02.09.2020 r. – dowóz codzienny
Tarmno – 6:35
Stary Chwalim – 6:55
Ostrowąsy – 7:00
Górki – 7:10
Barwice – 7:20
Ostropole – 7:25

DOWÓZ DO INTERNATU OD 07.09.2020 r.